Juniorzy starsi PGE Spójni Stargard szóstym zespołem w kraju

PGE Spójnia Stargard
Juniorzy Starsi PGE Spójni Stargard zajęli szóste miejsce w mistrzostwach Polski koszykarzy do lat 19.

By dojść do finałów mistrzostw Polski trzeba było pokonać kilka szczebli. Na początek cztery zespoły z zachodniopomorskiego biły się o awans do rozgrywek strefowych. Udało się to Wilkom Morskim Szczecin, PGE Spójni oraz Enerdze Kotwica 50 Kołobrzeg. Następnie w rozgrywkach strefowych trzeba było znaleźć się w trójce najlepszych ekip. Wilkom Morskim i Spójni znowu się to udało. Najlepszy w tej fazie był Enea Basket Junior Poznań.

W ćwierćfinale Wilki Morskie zajęły ostatnie miejsce w grupie i nie awansowały do półfinałów. Udało się to juniorom starszym PGE Spójni, którzy w grupie pokonali UKS Gim 92 Ursynów Warszawa oraz Kuźnię SLO Stalowa Wola. W półfinale PGE Spójnia znowu była najlepszym zespołem, pokonując w swojej grupie Szkołę Gortata Politechnika Gdańska, MKS Start Lublin oraz Enea Astorię Bydgoszcz. Zespół trenera Mieczysława Majora awansował więc do finałów mistrzostw kraju.

Tam jednak z trzech meczów grupowych Spójnia wygrała tylko raz (86:79 z Enea Basket Junior Poznań), z kolei dwukrotnie przegrała (63:78 z WKK Wrocław i 54:80 z Exact Systems Śląsk Wrocław). Ostatecznie młodzi stargardzianie zagrali o 5. pozycję z Treflem 1LO Sopot, ale przegrali 73:98.

GTK Gliwice został mistrzem Polski. W finale ekipa z Górnego Śląska pokonała Exact Systems Śląsk Wrocław.