JSW: Protest górników i związkowców NA ŻYWO TRANSMISJA...

  JSW: Protest górników i związkowców NA ŻYWO TRANSMISJA Ultimatum dla Rady Nadzorczej i sprzeciw ws. odwołania prezesa

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa, Arek Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Protest górników i związkowców JSW: Stoimy murem za prezesem Danielem Ozonem - deklarują górnicy i związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy rozpoczęli dzisiaj (10 stycznia) protest przed siedzibą JSW w Jastrzębiu-Zdroju. To sprzeciw wobec trzeciej już próby odwołania prezesa Daniela Ozona. - Nie pozwolimy na to - mówią górnicy, którzy weszli na obrady Rady Nadzorczej. ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO
  Protest JSW
  Protest górników i związkowców JSW: Stoimy murem za prezesem Danielem Ozonem - deklarują górnicy i związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy rozpoczęli
  1/33

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Arek Biernat

  Dzisiaj, 10 stycznia, około godz. 11. przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął się protest górników i organizacji związkowych.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  To sprzeciw wobec trzeciej próby odwołania prezesa JSW Daniela Ozona. Jak mówili wczoraj, 9 stycznia, przedstawiciele związkowców, powodem ma być niezgoda prezesa na rozwiązania forsowane przez Radę Nadzorczą JSW.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Protest górników JSW. Co stało się w Jastrzębiu-Zdroju? [PODSUMOWANIE]

  AKTUALIZACJA GODZ. 14:50
  AKTUALIZACJA GODZ. 13:38  Związkowcy weszli do siedziby JSW.
  Górnicy wzywają Radę Nadzorczą JSW do rezygnacji

  - Prezes Ozon stał się niewygodny, ponieważ nie zgadza się na finansowanie inwestycji, które nie przysporzą JSW niczego dobrego. My się z nim zgadzamy. Nie może być tak, że prezes ulega czyimś naciskom, że godzi się na coś, co stoi w sprzeczności z interesem spółki. Stoimy za nim murem - deklarowali wczoraj związkowcy.

  Dziś hasła o wsparciu dla prezesa powtarza ponad setka osób, która zebrała się do tej pory przed siedzibą JSW. Z przewidywań związkowców wynika, że ludzi będzie z czasem jeszcze przybywać.

  Przypomnijmy, że jeśli do działań, które wskazują związkowcy dojdzie, będzie to już trzecia próba odwołania prezesa Ozona. Próbowano to zrobić we wrześniu i październiku 2018 roku, ale odwoływano wówczas obrady. Według nieoficjalnych informacji, chodziło o to, że prezes Ozon nie chciał ulec naciskom ze strony Rady Nadzorczej spółki, a konkretnie nie chciał m.in. zgodzić się na przyjęcie rzekomej propozycji odkupienia od państwowych firm pakietu akcji Polimeksu-Mostostalu. Teraz Ozon ma opierać się odgórnej - rządowej decyzji o finansowaniu Elektrowni Ostrołęka.

  Po raz ostatni do protestów pod JSW doszło w 2015 roku, gdy spółka borykała się z ogromnymi problemami finansowymi. Teraz to jednak inna sytuacja, inny protest. - No chyba strzelać do nas nie będą. Choć to, co ma się stać, jest dla nas jak strzał w plecy - mówił wczoraj Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów