JO Pogoń!

prz, 21 stycznia 2006 r.
Pogoń wygrała drugi sparing podczas zgrupowania w Brazylii. Na zdjęciu prawy obrońca Tavares. Andrzej Szkocki
Nowa Pogoń Antoniego Ptaka gra coraz lepiej. Wczoraj portowcy pewnie pokonali brazylijskiego trzecioligowca.

Rywalem była trzecioligowa stanowa drużyna Itapira. Tym razem "szczecinianie" byli znacznie bardziej skuteczni, niż w środowym meczu kontrolnym z Indepediente. Szczególną formą błysnął Wagner oraz... Jo.

Od pierwszej minuty stroną dominującą była Pogoń. Przeprowadziła kilka akcji ofensywnych, które kończyły się strzałami na bramkę strzeżoną przez golkipera Itapiry. Szczególnie mogła się podobać gra rozgrywającego Pogoni, 34-letniego Cleissona pozyskanego kilka tygodni temu z Mogi Mirim. Z kolei defensywę trzymał coraz lepszy Batata II, który zna się z Cleissonem ze wspólnej gry w drużynach ligi brazylijskiej.

W 20 minucie wynik otworzył Wagner, któremu futbolówkę - jak na tacy - wyłożył Anderson. Nieco ponad kwadrans potem było już 2:0. Tym razem portowcy wzorowo rozegrali rzut rożny.