MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jesień w sanatorium? Najsłynniejsze sanatoria w Polsce. Tu zadbasz o swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Tu warto przyjechać. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tu warto przyjechać. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jesień bądż zima w sanatorium? Dlaczego nie! Oto najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Poza zapewnionymi kuracjami, zabiegami oraz zajęciami, jakie obejmuje plan pobytu w uzdrowisku można też skorzystać z bogactw natury. Wybór uzdrowiska nie jest jednak możliwy, jeśli pobyt w sanatorium ma odbywać się w odpowiedzi na skierowanie, wystosowane przez lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Miejsce i termin leczenia zostają pacjentowi wówczas przydzielone. Niektórzy decydują się na wyjazd prywatny, nierefundowany, w związku z czym sami wybierają uzdrowisko oraz czas pobytu w sanatorium. Sprawdź, gdzie warto pojechać!

Czas spędzony w sanatorium ma służyć poprawie stanu zdrowia

Do sanatoriów przyjeżdżają ludzie, będący w każdym okresie życia, bowiem rozmaite schorzenia oraz problemy ze zdrowiem dotykają nie tylko osób starszych, ale także dzieci, młodzież i osoby w średnim wieku. Nieraz zdarza się, że pobyt w uzdrowisku jest konieczny ze względu na rozmaite urazy, doznane na przykład wskutek wypadków. Do placówek tego typu kierowani są również ludzie, którzy potrzebują specjalistycznych zabiegów w ramach procesu regeneracji po odbytych chorobach, nieszczęśliwych czy nagłych zdarzeniach albo doznanych urazach. Bardzo często powodem pobytu w sanatorium staje się potrzeba poprawy ogólnego stanu zdrowia, który uległ pogorszeniu między innymi w wyniku obecności chorób przewlekłych bądź oddziaływania czynników zawodowych – związanych z charakterem pracy lub miejscem jej wykonywania. Motywacją bywa też profilaktyka i chęć wzmocnienia odporności oraz poprawy samopoczucia. Korzystny dla zdrowia klimat sprzyja bowiem prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu, który może czerpać z górskiego lub morskiego powietrza czy dostępu do wód mineralnych. Dzięki licznym ścieżkom przyrodniczym jest też okazja, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w sanatorium.

Pobyt w uzdrowisku to przede wszystkim konkretne zabiegi

Kuracjusze, przebywający w sanatoriach powinni poddawać się zabiegom, które są odpowiednie dla ich stanu zdrowia i mają służyć jego poprawie. Czas spędzony w uzdrowisku polega więc głównie na udziale w różnych kuracjach, z zastosowaniem na przykład fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, bodźców klimatoterapeutycznych czy borowiny. Uczestnicy turnusu mogą skorzystać między innymi z kąpieli leczniczych i ćwiczeń w basenach, natrysków, biczów szkockich, masaży wodnych, kuracji pitnych oraz inhalacji, ciepłolecznictwa, światłolecznictwa, elektroterapii, ultradźwięków, magnetoterapii, laseroterapii, gimnastyki indywidualnej i zbiorowej, krioterapii, masażu leczniczego czy też zawijań oraz okładów. Podczas pobytu w sanatorium odbywają się także liczne zajęcia rehabilitacyjne. Ponadto, każdy ma również czas wolny, który można spędzić aktywnie podczas spacerów po ścieżkach przyrodniczych. Odpoczynek na łonie natury oraz korzystanie z miejscowego klimatu to bardzo ważne elementy całego procesu kuracji.

W załączonej galerii prezentujemy najpopularniejsze uzdrowiska w Polsce. Sprawdź, gdzie warto pojechać!

Tu warto przyjechać. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Jesień w sanatorium? Najsłynniejsze sanatoria w Polsce. Tu z...

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński