Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin: Wszyscy poświęcili się dla tego zwycięstwa

Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki/Polska Press
Opinie trenerów po meczu Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (2:1). - Jestem ogromnie zaszczycony, że mogę być częścią Pogoni, gdy ta ma takie wsparcie z trybun – mówił szkoleniowiec Portowców Jens Gustafsson.

Kosta Runjaic, Legia
Dla kibiców to było bardzo ciekawe spotkanie do oglądania. Jesteśmy bardzo niepocieszeni z powodu tej porażki. Obie drużyny chciały wygrać, mecz był otwarty.

Pierwsza połowa w wykonaniu Pogoni była bardzo intensywna. My mieliśmy swoje problemy. Bardzo głęboko się cofnęliśmy. W trakcie meczu obraz gry się jednak wyrównał. Mieliśmy swoje sytuacje, jednak brakowało nam lepszego wykończenia, lepszego zachowania w ostatniej tercji boiska. Pogoń sporo grała z kontrataku, czego się spodziewaliśmy. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich szans. Rywale mieli dziś dużo jakości, również na ławce, nam z kolei w końcówce zabrakło mocy i dlatego przegraliśmy. Według mnie sprawiedliwy byłby remis, ale gratuluję Pogoni zwycięstwa.

Wynik meczu Rakowa nie miał na naszą postawę wpływy. Przed meczem miał nad nami 11 punktów przewagi, a do końca pozostały tylko cztery kolejki. Nie jestem marzycielem, szanse na mistrzostwo były iluzoryczne. Skupiamy się na zachowaniu drugiego miejsca. Jesteśmy bezpośrednio po wygraniu Pucharu Polski, to był dla nas wielki sukces.

Jens Gustafsson, Pogoń
Jestem dziś bardzo dumny z Pogoni. Jestem dumny z każdego zawodnika, nie tylko z tych, którzy rozpoczynali mecz, ale również z tych, którzy pojawili się później i nam pomogli w tym zwycięstwie. Jestem ogromnie zaszczycony, że mogę być częścią Pogoni, gdy ta ma takie wsparcie z trybun. To wsparcie będzie absolutnie kluczowe także w nadchodzącym meczu. To jest mój sygnał dla kibiców – pomóżcie nam wygrać również z Miedzią, potrzebujemy wtedy pełnego stadionu.

Mieliśmy nad spotkaniem kontrolę w pierwszej połowie. Na początku drugiej połowy trochę to się zepsuło. Dość szybko po powrocie na boisko straciliśmy bramkę i musieliśmy mocno walczyć. Wszyscy od końca wierzyli, że możemy wygrać ten mecz. Chciałbym pogratulować wszystkim piłkarzom, bo poświęcili się dla zwycięstwa i byli dzisiaj naprawdę świetni.