Jak oni pięknie się kochają, a potem się rozwodzą, nie tylko w Hollywood....

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Angelina Jolie - w przyszłym roku skończy 40 lat. Zanim wyszła za Brada jej mężami byli aktorzy: Brytyjczyk Jonny Lee Miller oraz Amerykanin Billy Bob Thornton. Jest laureatką Oskara. Dostała go w 1999 roku za drugoplanową rolę w filmie „Przerwana lekcja muzyki”. W 2013 zakomunikowała, że  przeszła zabieg podwójnej prewencyjnej mastektomii, bo w jej organizmie obecny jest gen BRCA1.Brad Pitt - urodził się w 1963 roku. Był mężem znanej aktorki Jennifer Aniston. Rozwiódł się z nią dla Angeliny.  Dwa razy zdobył Złotego Globa. W 1996 roku za drugoplanową rolę w filmie  „12 małp”, a w 2010 roku za główną rolę w „Bekartach wojny”.
Angelina Jolie - w przyszłym roku skończy 40 lat. Zanim wyszła za Brada jej mężami byli aktorzy: Brytyjczyk Jonny Lee Miller oraz Amerykanin Billy Bob Thornton. Jest laureatką Oskara. Dostała go w 1999 roku za drugoplanową rolę w filmie „Przerwana lekcja muzyki”. W 2013 zakomunikowała, że przeszła zabieg podwójnej prewencyjnej mastektomii, bo w jej organizmie obecny jest gen BRCA1.Brad Pitt - urodził się w 1963 roku. Był mężem znanej aktorki Jennifer Aniston. Rozwiódł się z nią dla Angeliny. Dwa razy zdobył Złotego Globa. W 1996 roku za drugoplanową rolę w filmie „12 małp”, a w 2010 roku za główną rolę w „Bekartach wojny”. Mark J. Terrill
Udostępnij:
Przez lata uchodzili za najgorętszą i najpiękniejszą parę Hollywoodu. Wychowywali 6 dzieci, wydawało się, że nic nie brakuje im do szczęścia. Tymczasem Angelina ogłosiła, że rozwodzi się z Bradem. Ten podobno o jej decyzji dowiedział się z mediów...

Tego wieczoru wszystkie inne informacje zeszły na drugi plan. Adwokat Angeliny Jolie, która w ostatnich latach tworzyła z Bradem Pittem najpopularniejsze małżeństwo w show-biznesie, złożył zaskakujące oświadczenie, że gwiazda postanowiła się rozwieść.

- Decyzja została podjęta ze względu na zdrowie rodziny. Jolie nie będzie komentować oraz prosi o uszanowanie prywatności w tym czasie - stwierdził Robert Offer w komunikacie, który we wtorek opublikowała agencja Reutera. Co ważne - aktorka zwróciła się do sądu o przyznanie jej pełnej opieki nad dziećmi.

Zachodnie media z miejsca oszalały, prześcigając się w domniemywaniu przyczyn rozstania. Najbardziej kontrowersyjne sugestie znalazły się w amerykańskim portalu TZM. Jego zdaniem Jolie uznała, że Pitt ma zły wpływ na dzieci pary, ponieważ nie stroni od marihuany i nadużywa alkoholu. To powoduje, że ma niewłaściwie metody wychowawcze i problemy z okazywaniem agresji. „Jestem bardzo zasmucony, ale teraz najbardziej liczy się dobro dzieci” - oświadczył Pitt, komentując pozew żony.

Magazyn „People” stwierdził, że „zarówno Brad, jak i Angelina bardzo troszczą się o swoje dzieci i po obu stronach jest smutek”. Jego informator przypomniał, że gwiazdorska para w tym roku „zdecydowanie więcej czasu spędziła osobno, ale to wciąż szok. Dopiero co świętowali rocznicę ślubu”. Dokumenty rozwodowe głoszą, że małżeństwo jest w separacji już od 15 września.

Brangelina to przeszłość, Angelina Jolie i Brad Pitt biorą rozwód. Dlaczego ich związek się rozpadł?

Media od razu przypomniały film „Sprzymierzeni”, w którym Brad Pitt wystąpił z piękną gwiazdą francuskiego kina - Marion Cotillard. Spekulowano wtedy, że między aktorem i aktorką doszło do płomiennego romansu. Serwis Pagesix sugerował, że Jolie wynajęła nawet prywatnego detektywa, aby śledził parę, co robi na planie i po zakończeniu zdjęć. Tymczasem „US Weekly” zdecydowanie zaprzeczył: „Marion Cotillard nie była powodem rozwodu”.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE

Magazyn od razu zwrócił uwagę na Jennifer Aniston, inną gwiazdę Hollywood, którą Pitt rzucił niegdyś dla Jolie. Zdaniem jego informatorów miała ona powiedzieć, że na wieść o rozwodzie byłego męża odczuła „drobną satysfakcję”. Ponoć Aniston od zawsze przeczuwała, że w tym związku kiedyś wydarzy się coś złego. Jej zdaniem Angelina nie jest bowiem tą kobietą, z którą Brad zostanie do końca, gdyż ma zbyt złożony charakter, a on to... prosty chłopak.

To koniec "Brangeliny", Jennifer Aniston zaciera ręce [MEMY]

Angelina Jolie i Brad Pitt poznali się dwanaście lat temu na planie popularnej komedii sensacyjnej „Pan i Pani Smith”. Opowiadała ona o parze zabójców do wynajęcia, którzy muszą ze sobą walczyć - i wtedy zakochują się w sobie. Podobnie stało się w życiu prywatnym. Choć Pitt był wtedy mężem pięknej Jennifer Aniston, zakochał się w Jolie z wzajemnością.

Początkowo aktorzy ukrywali swój związek przed mediami. 19 kwietnia 2005 roku sprawa wyszła na jaw - magazyn „US Weekly” opublikował wtedy zdjęcia z Kenii, na których Jolie i Pitt wypoczywają nad afrykańskim morzem w towarzystwie adoptowanego syna gwiazdy - Maddoxa. Widać było na nich zażyłość między parą, ale też sympatię trzyletniego chłopca do opiekującego się nim gwiazdora. Nic więc dziwnego, że niemal dzień później Aniston złożyła pozew o rozwód.

W 2006 roku do mediów przedostała się informacja, że Angelina jest w ciąży z Bradem. Wcześniej w jego obecności zaadoptowała kolejne dziecko - sześciomiesięczną córkę Zaharę Marley. Aktor zadeklarował, że to ich wspólna decyzja. Dlatego dziewczynka przyjęła już dwa nazwiska: Jolie-Pitt, podobnie jak adoptowany rok później mały Wietnamczyk - Pax Thien.

Związek gwiazd przypieczętowały 27 maja 2007 roku narodziny ich pierwszego biologicznego dziecka - córki Shiloh Nouvel. Matka zdecydowała, że zdjęcia noworodka sprzeda agencji Getty. Magazyn „People” zapłacił 4 milionów dolarów za prawa do publikacji na obszarze Ameryki Północnej, a magazyn „Hello” -3,5 miliona za prawo publikacji na całym świecie. Tak samo stało się, gdy na świat przyszły bliźniaki Knox Leon i Vivienne Marcheline. „People” i „Hello” wyłożyły wspólnie rekordową sumę 14 milionów dolarów za pierwsze zdjęcia maluchów.

Mimo że na świat przyszła trójka ich dzieci, Angelina i Brad nie spieszyli się z zalegalizowaniem swojego związku. Kiedy w Krakowie był ojciec gwiazdy, Jon Voigt, kręcąc film „Jan Paweł II”, powiedział w jednym z wywiadów, że zasugeruje córce, aby wzięła ślub pod Wawelem, gdyż zauroczyło go to miejsce. Niestety - tak się nie stało. Para powiedziała sobie „tak” 23 sierpnia 2014 roku we francuskiej posiadłości Chateau Miraval. Była to ceremonia cywilna z udziałem wyłącznie najbliższej rodziny i przyjaciół. Angelina szła w towarzystwie Maddoxa i Paxa, a Zahara i Vivienne sypały przed nimi kwiaty. Z kolei Shiloh i Knox nieśli obrączki.

Przez kolejne lata para dzieliła swe obowiązki między rodzinę, kino i działalność charytatywną. W 2013 roku aktorka ogłosiła światu, że poddała się podwójnej mastektomii, aby uchronić się od genetycznego raka piersi i jajników. Mimo to nadal błyszczała podczas uroczystych premier.

- Bardzo istotne było dla nas, byśmy tego dnia byli zrelaksowani i roześmiani. Ten wyjątkowy dzień mogliśmy dzielić z naszymi dziećmi i to naprawdę szczęśliwy czas dla całej naszej rodziny - oświadczyli małżonkowie w magazynie „People”.

Na zdjęciu zrobionym kilka tygodniu temu w Jordanii widać jednak, że jest przygaszona. Zaczęto więc spekulować, że być może dopadła ją choroba. Dopiero dziś wiadomo, że przyczyną kiepskiego nastroju gwiazdy były problemy małżeńskie.

"Rozwód po polsku, czyli publicznie pranie brudów" - CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE

Rozwód po polsku, czyli publiczne pranie brudów

Karolina Korwin-Piotrowska prowadząca w TVN Style „Magiel towarzyski” mówi, że głośnych rozwodów nie brakowało także w Polsce.

- Wielkie emocje wzbudzał na przykład rozwód Zamachowskich - przypomina. -Tam też było sporo dzieci. O tym rozwodzie pisano długo, był to prawdziwy serial, gdzie jedna ze stron brzydko mówiła o drugiej. Wiele pisano też rozwodzie z Dody z Radkiem Majdanem. Doda „obsmarowała” swego męża w gazecie.

Karolina Korwin-Piotrowska zauważa, że u nas przy okazji rozwodów gwiazd więcej brudów pierze się publicznie. Często sprawy załatwia się przez media. O rozwodzie piszą tabloidy, robi się tzw. przecieki kontrolowane.

- W Ameryce wielkim gwiazdom zależy, by te wszystkie brudy wyprać jak najszybciej, bez rozgłosu - twierdzi Karolina Korwin-Piotrowska. -Pokazuje to historia Johna Deppa. Udało się mu bardzo szybko przeprowadzić rozwód, po jednym spotkaniu prawników. Przypuszczam, że podobnie będzie w przypadku Angeliny Jolie i Brada Pitta. Tym bardziej, że ich prawnikom nie zależy na rozgłosie tylko na szybkim załatwieniu sprawy. W Polsce bardzo dobrze rozwiodła się z mężem Beata Kozidrak, na jednej sprawie rozwodowej.

Urodzony w Brzezinach aktor Zbigniew Zamachowski rozwiódł się kilka lat temu z aktorką Aleksandrą Justą. Para ma czworo dzieci: 22-letnią Marię, 19-letniego Antoniego, 17-letniego Tadeusza i 15-letnią Bronisławę. Ich rozstanie przez wiele miesięcy było tematem numerem jeden tabloidów i plotkarskich portali. Pikanterii dodawał fakt, że Zamachowski zostawił rodzinę dla popularnej dziennikarki telewizyjnej Moniki Richardson, z którą dwa lata temu wziął ślub. O rozwodzie Zamachowskiego i Justy wypowiadali się przyjaciele pary. Dzieci nie chciały mieć kontaktów z ojcem. Mówiono, że Aleksandra Justa poświęciła swoją karierę, by zająć się domem.

- Ten wspaniały skomplikowany facet był od wielu lat nieszczęśliwy - mówiła w wywiadzie dla „Vivy” Monika Richardson. - Z naszych rozmów powoli wyłaniał się obraz mężczyzny, który od lat funkcjonował w swoim związku właściwie jako niepotrzebny mebel, przesuwany z kąta w kąt i nagle coś we mnie pękło. Nie z litości, ale z czułości, tkliwości wobec geniusza. Pomyślałam sobie, że jeśli tylko jest to możliwe, oddam Zbyszkowi radość życia, którą miał, kiedy poznaliśmy się przed 30 laty, i której nie miał, kiedy spotkaliśmy się trzy lata temu. (Teraz) Jest mężczyzną. Przestał chodzić zakurzony, szary, przedwcześnie myślący o emeryturze. To jest największy komplement, jaki mogłam usłyszeć. Mam poczucie - choć zdaję sobie sprawę, że to nie jest wyłącznie moja zasługa - że w życiu Zbyszka pojawiła się nadzieja, że on jeszcze coś może osiągnąć.

Trzy razy rozwodził się łodzianin Michał Wiśniewski, lider „Ich Troje”. Ale największe emocje wzbudzało jego rozstanie z Mandaryną, czyli Martą Mandrykiewicz,

Michał i Mandaryna wzięli ślub kościelny na dalekiej północy, w scenerii lodowych zamków, w Kirunie, w północnej Szwecji. Ich związek błogosławił ks. Arkadiusz Nowak, pomagający narkomanom i chorym na AIDS. Miłość i wierność małżeńską ślubowali sobie w lodowym hotelu zbudowanym z 10 tysięcy ton lodu i 30 tysięcy ton śniegu. Ich ślub mogli oglądać widzowie programu „Jestem, jaki jestem”, w którym Michał odsłaniał kulisy swego prywatnego życia.

Po ponad trzech latach małżeństwa Michał i Mandaryna rozwiedli się. Podobno powodem była solowa kariera, którą zaczęła Marta. Ale o rozpad związku oskarżał też jej ówczesną menadżerkę. - Marta była moja wielką miłością, mamy dwójkę wspaniałych dzieci - tak Michał Wiśniewski wspominał swój związek z Mandaryną. - Ona zdecydowała się pójść swoją własną drogą. To nie ja podjąłem decyzję o rozstaniu.

Radosław Majdan, były bramkarz Wisły Kraków i Pogoni Szczecin, wziął niedawno ślub z Joanna Rozenek. Ale równie głośny, jak ślub był rozwód piłkarza z Dodą. O swoim związku z Dodą napisał potem

- Zdradzała mnie z innymi mężczyznami w tym samym czasie, w którym w telewizji mówiła o odpowiedzialności i mądrości małżeńskiej, której ode mnie oczekuje” - napisał były bramkarz w książce „Radosław Majdan. Pierwsza połowa”. - To była największa miłość w moim życiu. Nigdy nikogo nie kochałem tak mocno i bezinteresownie. Był czas, kiedy nie wahałbym się umrzeć za Dorotę. Byłem jak narkoman, który musiał ją przyćpać bez względu na konsekwencje...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Jak oni pięknie się kochają, a potem się rozwodzą, nie tylko w Hollywood.... - Dziennik Łódzki

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

x
xd
Przypomina mi się taka lektura szkolna Elizy Orzeszkowej 'Dobra Pani" i patrząc na tą matkę adopcyjną od razu ją sobie przypomniałam. Z tego reportażu wynika, że rodzina od początku była nastawiona na adopcję dziewczynki ale z konieczności musieli wziąć też brata- chłopca, którego niestety w szybkim tempie się pozbyli. Mam tylko nadzieję, że wkrótce dziewczynki też nie wymienią na pieska lub papużkę
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie