MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak będą wyglądać dyżury wakacyjne w przedszkolach i żłobkach w Szczecinie?

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Podczas tegorocznej przerwy wakacyjnej przedszkola i oddziały przedszkolne będą funkcjonować w formie dyżurów wakacyjnych na zmienionych zasadach.

Do placówek będą przyjmowane tylko te dzieci, które uczęszczają do nich na co dzień. Pozwoli to na zwiększenie bezpieczeństwa poprzez uniknięcie migracji pomiędzy różnymi przedszkolami. W każdej uruchomionej grupie przedszkolnej będzie mogło przebywać maksymalnie 12 dzieci. Z opieki wakacyjnej będą mogli skorzystać jedynie ci najmłodsi, których rodzice są aktywni zawodowo i nie mają możliwości zapewnienia dziecku innej opieki.

Zobacz również:

Tegoroczna przerwa wakacyjna w szczecińskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych potrwa od 29 czerwca do 28 sierpnia br. Podobnie jak w ubiegłych latach, wakacyjna opieka będzie dotyczyć tylko i wyłącznie dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 już uczęszczają do poszczególnych placówek. Nieczynne będą jedynie pojedyncze placówki z uwagi na trwające w nich prace remontowe. O szczegóły należy dopytywać dyrektorów poszczególnych jednostek.

Najlepsze memy o przedszkolach i żłobkach w czasie pandemii.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Żłobki i przedszkola otwarte po kwarantannie. Memy pokazują,...

Aby skorzystać z opieki w placówce podczas wakacji, zainteresowani rodzice będą musieli zadeklarować taką chęć w swoim macierzystym przedszkolu. Konieczne będzie również podanie, w jakim okresie dziecko będzie przebywało w placówce. Podobnie jak teraz, pierwszeństwo podczas przyjęcia na wakacje będą mieć dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, osób realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa oraz pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych.

Najmłodsi mieszkańcy Szczecina będą mogli skorzystać także z opieki w żłobkach publicznych. Podobnie jak w przypadku przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, nadal obowiązywać będzie limit miejsc w poszczególnych grupach maksymalnie 12 dzieci. Obowiązywać będą również różnego rodzaju obostrzenia i procedury wdrożone w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Polecamy:

Odmrażanie szkół w Szczecinie i kolejne zmiany dla uczniów. ...

zobacz też:

Premier przedstawił czwarty etap odmrażania gospodarki. Otwa...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński