IV liga piłkarska: Popisy strzeleckie w Kamieniu i Drawsku

Aleksander Stanuch
Hutnik (pomarańczowe koszulki) strzelił 7 bramek w Drawsku.
Hutnik (pomarańczowe koszulki) strzelił 7 bramek w Drawsku. Andrzej Szkocki
Lider z Gryfina gubi punkty coraz rzadziej i widać ogromną chęć w tym, aby jak najszybciej wrócić do III ligi.

Tym razem Energetyk wygrał na wyjeździe 3:1 ze Spartą Węgorzyno, ale prowadzenie objął dopiero niecałe 20 minut przed końcem za sprawą niezawodnego Mateusza Toporkiewicza. Gospodarzy dobił rezerwowy – Marek Lipka. Energia poza swoim stadionem może pochwalić się kapitalnym bilansem 11 zwycięstw w 13 spotkaniach. Piłkarze z Węgorzyna wciąż nie mogą być pewni utrzymania.
Sparta Węgorzyno – Energetyk Gryfino 1:3 (1:1)
Bramki: Tarasewicz (20) – Toporkiewicz 2 (11, 72), Lipka (90+2)
Sparta: Kosarzecki – Dzierbicki, Kupczyński, Zwoliński (84 Padziński), Grochulski, Pawłowski, Tarasewicz, Romańczyk (74 Sieciński), Radziejewski, Kamiński (82 Konieczny), Kiernicki.
Energetyk: Brzozowski – Klakla, Krzywicki, Łazarz, Cebulski, Bisewski (70 Żeglin), Karbowiak (57 Lipka), Bielecki, Szych, Prawucki (88 Piskorowski), Toporkiewicz.

Spokojne 45 minut w wykonaniu Hutnika na boisku Drawy i kanonada po przerwie. Szczecinianie wygrali aż 7:2 po czterech golach Łukasza Włodarczyka, poprawiając bilans bramkowy oraz morale. Trener Arkadiusz Jarymowicz pozwolił sobie na kilka zmian w składzie. Gola dla gospodarzy zdobył były gracz Hutnika – Damian Jankowiak.
Drawa Drawsko Pomorskie – Hutnik Szczecin 2:7 (0:2)
Bramki: Kwiatkowski (47), Jankowiak (57) – Włodarczyk 4 (28, 66, 79, 87), Marcyniuk 2 (29, 73), Gałkowski (49).
Hutnik: Lenartowski – Miłoszewski, Klym, Miązek, Karpała, Prokopiak, Gałkowski, Susmarski, Marcyniuk, Izdebski, Włodarczyk.

Jeśli ktokolwiek musiał opuścić stadion w przerwie meczu Gryfa z Iną, to później bardzo tego żałował. Goleniowianie po pierwszej połowie powinni mieć minimum jednego gola na koncie, ale zawiodła skuteczność i oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie. Po zmianie stron trzy gole wpakował Radosław Misztal i gracze z Kamienia Pomorskiego poczuli się pewnie. Może nawet zbyt pewnie, ponieważ biało-zieloni zdobyli dwie bramki i do końca walczyli o remis. Gości dobił… ich zawodnik – Michał Soska skierował piłkę do własnej bramki. W środku tygodnia Ina zagra ważne spotkanie z Osadnikiem. Obie drużyny do końca będą walczyć o utrzymanie.
Gryf Kamień Pomorski – Ina Goleniów 4:2 (0:0)
Bramki: Misztal 3 (51, 58, 63), Soska (85, sam.) - Jarząbek 2 (76, 82).
Ina: Sobolewski - Szymfeld, Makarewicz (65 Soska), Kosior, P. Kominek, Banachewicz (60 Wiśniewski), Mojsiewicz, Winogrodzki, Stosio, F. Kominek (86 Gil), Jarząbek.

Jeziorak stanął przed szansą, aby w tabeli złapać kontakt z Bałtykiem Koszalin, a przy okazji sprawić miły prezent Energetykowi. W meczu prawie na szczycie młody zespół z Koszalina pokazał, że także nie zamierza składać broni w walce o awans. Niespodzianki nie było, gracze z Załomia przegrali gładko 0:3.
Jeziorak Załom – Bałtyk Koszalin 0:3 (0:1)
Bramki: Kwiatkowski (35), Jasitczak (75), Naworski (86).
Jeziorak: Otocki - Kozłowski, Tondrik (70 Miksiewicz), Janczak, Łukaszewicz (81 Siemienas), Chlibyk, Baran, Jałoszyński, Kubiak, Gniotek, Werra (55 Kasztelan).

Piast Chociwel – Arkadia Malechowo 1:1 (0:1)
Bramka dla Piasta: Orman (73, karny).
Piast: Markiewicz - Kozieł, Procyk, Orman, Omelaniuk, Lisowski (46 Rusin), Rybka (46 Sinkowski), Wieliczko (70 Kwiatkowski), Hyriak, Kacper Sosna, Kalinowski (46 Małek).

Osadnik Myślibórz – Olimp Gościno 0:0
Osadnik: Kwapiszewski - Plackowski, Wekwerth, Dudek, Okuniewski (Kwapis), Myszkowski, Korzeniewicz, Małowiecki, Grzeca (Rybak), Jarecki, Kostusik (Rostkowski).

Rasel Dygowo – Dąb Dębno 1:3
Bramki: Wiśniewski – Kuśnierczak 2, Jackowski.

MKP Szczecinek – Gryf Polanów 0:1 (0:1)
Bramka: Popowicz (45)

Kluczevia Stargard – Astra Ustronie Morskie 1:0

Następna kolejka: Gryf Polanów – Piast Chociwel, Hutnik Szczecin – Sparta Węgorzyno, Energetyk Gryfino – MKP Szczecinek, Olimp Gościno – Drawa Drawsko Pomorskie, Dąb Dębno – Jeziorak Załom, Astra Ustronie Morskie – Gryf Kamień Pomorski, Ina Goleniów – Osadnik Myślibórz, Arkadia Malechowo – Rasel Dygowo, Bałtyk Koszalin – Kluczevia Stargard.

1. Energetyk Gryfino - 25 - 61 - 54-19
2. Bałtyk Koszalin - 24 - 57 - 51-17
3. Jeziorak Załom - 25 - 48 - 55-30
4. Hutnik Szczecin - 25 - 43 - 62-36
5. Kluczevia Stargard - 25 - 41 - 54-37
6. MKP Szczecinek - 25 - 37 - 42-28
7. Gryf Polanów - 25 - 37 - 37-34
8. Gryf Kamień Pomorski - 25 - 36 - 37-48