IV liga piłkarska. 18-latek z nerwami ze stali. Gryf wreszcie zwycięski

Aleksander Stanuch
Bohaterem został Rafał Pietrzak, który w 89. minucie obronił rzut karny
Bohaterem został Rafał Pietrzak, który w 89. minucie obronił rzut karny Gryf Kamień Pomorski Facebook
W Kamieniu Pomorskim na wygraną czekali od 2. kolejki. Bohaterem został Rafał Pietrzak, który w 89. minucie obronił rzut karny

Ina Goleniów nie pęka przed faworytami i przekonał się o tym Chemik Police. Tym razem goleniowianie wywieźli jeden punkt z trudnego terenu w Wolinie i byli dla gospodarzy godnym przeciwnikiem. Łącznie w składach Vinety i Iny jest co najmniej pięciu zawodników, którzy mieli styczność z oboma klubami. Wolinianie długo w tym spotkaniu przegrywali, ale w 77. minucie Radosław Wiśniewski, były gracz Iny, z rzutu wolnego pokonał Adriana Hengera. Remis spowodował, że biało-zieloni stracili pozycję lidera, ale wciąż są w najlepszej trójce.

Vineta Wolin – Ina Goleniów 1:1 (0:1)
Bramki: R. Wiśniewski (77) - Banachewicz (9).
Ina: Henger - Łukasiak (80 Makarewicz), Soska, Paszkowski, P. Kominek, Banachewicz (86 Stosio), Lubośny, Winogrodzki, Tomaszewicz (90 Gil), Żabicki (81 Wnuczyński), Jarząbek.

W starciu Gryfów, które zawodzą od początku sezonu, lepszy okazał się ten z Kamienia Pomorskiego, choć do przerwy to goście prowadzili 1:0 i prezentowali się lepiej. Po zmianie stron sygnał do ataku dał trener Szymon Smerdel, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem i doprowadził do remisu. Kwadrans później Mateusz Wróbel, wprowadzony po przerwie, dopełnił formalności po asyście Kamila Kacperka i kamieński zespół wyszedł na prowadzenie. Oba zespoły zapewniły kibicom jeszcze trochę emocji. W 89. minucie goście cieszyli się z otrzymania rzutu karnego, ale w bramce gospodarzy stał Rafał Pietrzak. 18-latek wyrasta na specjalistę od bronienia rzutów karnych i tym razem również nie dał się pokonać. Pietrzak w tym sezonie obronił 3 z 4 „jedenastek”. Dzięki jego paradzie Gryf sięgnął po trzy punkty, a czekał na to od 2. kolejki.

Gryf Kamień Pomorski – Gryf Polanów 2:1 (0:1)
Bramki: Smerdel (50), Wróbel (65) – Romańczyk (24).

Ofensywa Hutnika nie budziła strachu wśród przeciwników, ale teraz ma się to zmienić. Do ekipy ze Stołczyna dołączył Charles Nwaogu, który w poprzednim sezonie strzelał gole dla Świtu Skolwin. Nowy napastnik Hutnika otworzył wynik w starciu z Orłem Wałcz, ale goście po przerwie odpowiedzieli dwoma trafieniami. Wydawało się, że szczecinianie znów będą bez punktów, ale jedno oczko w końcówce uratował Jakub Żelazowski. W tabeli niewiele to zmieniło, bo Hutnik wciąż jest lepszy tylko od Pogoni Połczyn Zdrój, która jeszcze nie zapunktowała.

Hutnik Szczecin – Orzeł Wałcz 2:2 (1:0)
Bramki: Nwaogu (43), Żelazowski (88) – Mularczyk (61), Popiołek (82 – karny).

Nie Chemik, nie Vineta i nie Ina – to Rega Trzebiatów jest obecnie najlepszą drużyną w IV lidze. Rok temu w sześciu kolejkach trzebiatowianie mieli na koncie tylko jedną porażkę. Teraz, na tym samym etapie, są niepokonani jako jedna z dwóch drużyn. Może Rega nie błyszczy w ataku, ale może pochwalić się najlepszą defensywą w lidze. Tym razem na własnym boisku pokonała 1:0 Kluczevię Stargard, która zawsze jest niewygodnym rywalem. Zobaczymy z jakiej gliny ulepiona jest Rega, gdy przyjdą spotkania z czołowymi ekipami.

Rega Trzebiatów – Kluczevia Stargard 1:0 (0:0)
Bramka: Łapa.

Chemik Police musiał na kimś wyładować złość po porażce z Iną i padło na Morzycko Moryń. Beniaminek wygrał na wyjeździe aż 5:0, a bohaterem został Nikita Vovchenko, który ustrzelił hat-tricka oraz zaliczył asystę. Ostatnie pół godziny policzanie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Szymona Kapelusza, ale nie wpłynęło to na boiskowe wydarzenia.

Morzycko Moryń – Chemik Police 0:5 (0:2)
Bramki: Vovchenko 3 (8, 38, 61), Ziółkowski (47), Krystek (89).
Morzycko: Mekwiński – Jankowiak, Shorats (46 Brito), Rudik, Miksiewicz (67 Gejdyk), Janczak (67 Suwalski), Nagaj, Sobinek, Studziński (28 Pohorecki), Blasius, Chrzanowski.
Chemik: Szybka - Odlanicki-Poczobut, Hajdukiewicz, Wiejkuć, Szewczykowski (75 Klimkowicz), Ziółkowski (85 Rogowski), Kapelusz, Krystek, Protasenko (75 Maśniak), Białek (80 Moroza), Vovchenko.
Czerwona kartka: Kapelusz (60 – Chemik).

Sokół Karlino – Błękitni II Stargard 2:4 (1:4)
Bramki: Rutkowski (18 - karny), Jermołowicz (85) – Grabowski 2 (5, 25), Piskorz 2 (22 - karny, 45+1 - karny).
Błękitni II: Skwirut – Napora, Barański (81 Adamski), Łaniec, Babicki, Konopski, Sitkowski, Włóka (90+2 Gajda), Jabłoński, Piskorz, Grabowski (75 Antczak).

Sparta Węgorzyno – Leśnik Manowo 1:1

Olimp Gościno – MKP Szczecinek 4:0 (1:0)
Bramki: Zalewski (39), Wierzejski (71), Pogorzelec (79), Kułakowski (90).
Czerwona kartka: Jureczko (87 – MKP).

Pogoń Połczyn Zdrój – Rasel Dygowo 0:4