Invest in Szczecin Open: Andrew Paulson i Vitaliy Sachko wygrali deblowy finał [ZDJĘCIA]

Vitaliy Sachko (trzeci z lewej) oraz Andrew Paulson (czwarty z lewej) wygrali turniej deblowy podczas Invest in Szczecin Open. W finale ograli Sergio Martosa Gornesa (pierwszy z lewej) oraz Zdenka Kolara (drugi z lewej) Andrzej szkocki
Tradycyjnie najważniejszym wydarzeniem soboty na turnieju challengerowym Invest in Szczecin Open był finał turnieju deblowego. Spotkanie zakończyło się w ok. 90 minut, ale mogło wydłużyć się do trzeciego seta.

W piątkowych półfinałach odpadły dwie najwyżej rozstawione pary, więc finał wyraźnego faworyta nie miał, ale jednak fachowcy więcej szans dawali Paulsonowi oraz Sachko. Ich rywalem był Hiszpan Sergio Martos Gornes oraz Zdenek Kolar z Czech, który dwa lata temu wygrywał w Szczecinie w turnieju głównym.

Pierwszy set jednostronny. Paulson i Sachko wygrali do 1 i zanosiło się na pogrom. Tym bardziej, że Czech i Ukrainiec prowadzili w drugim 3:0. Ale stracili koncentrację, zaczęli grać zbyt czytelnie i Kolar mocno ich punktował. Doszło do wyrównania. Przy stanie 4:4 doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Arbiter nie przerwał gry, choć wydawało się, że piłka dwa razy odbiła się po stronie Paulsona. Hiszpan mocno protestował, wykłócał się z sędzią, ale wynik nie uległ zmianie. Kolar go uspokajał i to miało dobry skutek.

Czech z Hiszpanem doprowadzili do tie-breaka. W nim nawet mieli piłkę setową, ale rywale się wybronili, a po zmianie stron – zakończyli rywalizację.

W sumie wygrali 6:1 i 7:6 (6), zdobyli po 125 punktów do rankingu deblowego i nagrodę finansową – 8 420 euro. Przegrani po 75 punktów i 4900 euro do podziału.

- Piękny tydzień za nam, fajna energia grając ze Zdenkiem, przy pomocy jego ojca -trenera – mówił Hiszpan. - Dziękujemy kibicom, bo stworzyli niesamowitą atmosferę – dodał Kolar. - Chętnie wrócę również za rok.

- Po raz drugi grałem z Vitaliem i od razu taki sukces. Niesamowite. Jestem drugi raz w Szczecinie i potwierdziło się, że to jeden z najlepszych turniejów challengerowych na świecie – mówił Paulson.

Ukrainiec podobnie chwalił organizację turnieju, przebieg ostatniego tygodnia, komplementował partnera i rywali, ale też zakończył nawiązaniem do aktualnej sytuacji swojego kraju. - Slava Ukraina – zakończył Sachko.