MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Instumenty dla najmłodszych uczniów szkoły muzycznej w Szczecinie

Andrzej Szkocki
- Chcemy, żeby szkoła miała nie tylko nowoczesne wyposażenie, ale też nowoczesny budynek - mówi dyrektor Anna Tarnowska. W ramach remontu w budynku są już m.in. nowe okna.
- Chcemy, żeby szkoła miała nie tylko nowoczesne wyposażenie, ale też nowoczesny budynek - mówi dyrektor Anna Tarnowska. W ramach remontu w budynku są już m.in. nowe okna. Andrzej Szkocki
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia podpisała umowę, w ramach której zakupi instrumenty dla najmłodszych uczniów.

Na początku tego roku szkolnego w szkole powstał program "Mam talent - nie mam instrumentu". Jego celem jest wspieranie edukacji muzycznej najmłodszych dzieci.

- Dziecko w wieku kilku lat z powodu mniejszej budowy ciała nie jest w stanie rozpocząć nauki gry na instrumencie takiej wielkości na jakim gra dorosły muzyk - mówi Anna Tarnowska, dyrektor szkoły. - Dlatego też produkuje się instrumenty 1/8, 1/4, połówki i 3/4. to głównie instrumenty smyczkowe, ale także małe flety, małe klarnety, oboje, trąbki, akordeony, czyli instrumenty, na których uczymy gry w naszej szkole.

W ciągu kilku lat nauki uczeń z tych instrumentów wyrasta i potrzebuje nowych. Program "Mam talent - nie mam instrumentu" zakłada wypożyczanie instrumentu przez ucznia, dopóki z niego nie wyrośnie.

Obecnie szkoła nie posiada większości instrumentów o małych rozmiarach, które są niezbędne do nauki w młodszych klasach. W ciągu ostatnich dwóch lat udało się zakupić pojedyncze sztuki. Nie zaspokajają jednak potrzeb szkoły.

Program "Mam talent - nie mam instrumentu" zostanie sfinansowany przez Fundację Bankową WBK, która na ten cel przeznaczyła 12 tys. zł. To wystarczy na pięć-sześć instrumentów.

Szkoła planuje także zakup większych instrumentów - np. pianina - ale dopiero po generalnym remoncie, który będzie trwać do 2015 roku. Remontowane będą nowe sale lekcyjne, elewacja, wymieniana będzie stolarka i wentylacja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński