MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inauguracja Arkonki. Nowe zasady i ceny na szczecińskim kąpielisku

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Arkonka Szczecin
Arkonka Szczecin Sebastian Wołosz
6 czerwca sezon inauguruje szczecińskie kąpielisko Arkonka. W związku z panującą epidemią koronawirusa, użytkownicy muszą jednak liczyć się z ograniczeniami. Tłumów w sobotę nie było - pogoda raczej nie pozwala na swobodny wypoczynek, wieje też silny wiatr.

„Szczecińska Majorka” otworzy swe drzwi w sobotę 6 czerwca o g. 10. Na kąpielisku jednocześnie przebywać będzie mogło maksymalnie 2500 osób, czyli połowę maksymalnego obłożenia.

Ze względu na zalecenia dotyczące płatności kartą, nieczynna będzie kasa od strony parkingu, w której możliwa jest płatność tylko gotówką. Opłatę można wnieść w trzech kasach przy głównym wejściu. Użyć można także aplikacji Mobilna Karta Miejska. Codziennie w puli sprzedaży internetowej znajdzie się 500 biletów. Opuścić Arkonkę będzie można tylko bramą za kasami, przy której liczone będą osoby wychodzące.

ZOBACZCIE JAK WYGLĄDAŁ PIERWSZY DZIEŃ OTWARCIA ARKONKI:

Arkonka Szczecin

Inauguracja Arkonki. Nowe zasady i ceny na szczecińskim kąpielisku

Zamknięte zostaną pomieszczenia z szafkami, a korzystanie z nich nie będzie możliwe. Zjeżdżalnie wodne będą dostępne, jednak w ograniczonym zakresie: po jednej zjeżdżalni, na zmianę. Wyłączone pozostaną fontanny.

Na terenie obiektu obowiązywać będzie zasada zachowania 2-metrowego dystansu między osobami (nie dotyczy rodzin i osób mieszkających razem) czy ograniczenie liczby osób przebywających na torze basenu sportowego do 4. Z basenu nie będą mogły korzystać osoby z objawami ostrej infekcji dróg oddechowych. Należy dezynfekować ręce przed wejściem na teren Arkonki, a także do toalet i przebieralni. W tych miejscach będzie udostępniony płyn do dezynfekcji.

W czerwcu i lipcu Arkonka będzie otwarta od poniedziałku do czwartku od 10 do 20 i od piątku do niedzieli od 10 do 21. Obecnie trwają ustalenia dotyczące możliwości wydłużenia sezonu kąpielowego na Arkonce do końca września.

Cennik biletów wstępu na ten sezon: dzieci do lat 6 – bezpłatnie, bilet ulgowy - 5 zł, bilet normalny – 15 zł, karnet ulgowy (10 wejść) – 45 zł, karnet normalny 135 zł. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie – bezpłatnie. Zmiana cennika wynika z rosnących kosztów funkcjonowania obiektu. 

od 7 lat
Wideo

NATO na Ukrainie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński