I liga siatkarek: Chemik wygrał i jest czwarty

dc
Siatkarki Chemika Polica wygrały dzisiejszy mecz
Siatkarki Chemika Polica wygrały dzisiejszy mecz Fot. Archiwum
W ostatnim meczu ligowym w tym roku siatkarki Chemika Police nie zawiodły. Pokonały w Gliwicach AZS Politechniki Śląskiej 3:0 (25:17, 25:18, 25:18) i rok zakończyły na czwartym miejscu w tabeli.

Mają tyle samo punktów - 23 - co trzecia Silesia Mysłowice/Chorzów.

Mecz Chemika z AZS był jednostronny. W pierwszym secie nasz zespół szybko odskoczył rywalkom i nie dał się dogonić. W drugim wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Potem policzanki zrobiły zagrywką krzywdę rywalkom, odskoczyły i wygrały. Najbardziej zacięty był trzeci set. Chemik prowadził, ale AZS wyrównał na 17:17. Na szczęście potem na parkiecie rządziła drużyna z Polic.

Po meczu trener Chemika Mariusz Bujek był pod wrażeniem gry jednej ze swych siatkarek. Wprost rozpływał się w zachwytach. Kogo tak komplementował? O tym w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu".