Hutnik Szczecin nowym liderem IV ligi

Jakub Sowiński (w środku, przy piłce) zdobył pierwszą bramkę dla Hutnika Szczecin w meczu z Sokołem Pyrzyce. fot. Paweł Pązik
Dzięki zwycięstwu 4:1 w wyjazdowym spotkaniu drugiej kolejki z Sokołem Pyrzyce, ekipa Hutnika Szczecina wysunęła się na prowadzenie w tabeli.

Już po 8. minutach zespół ze Szczecina prowadził po bramce Jakuba Sowińskiego. W drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli: dwukrotnie Grzegorz Gunia oraz Michał Białecki. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Mateusza Rybki z rzutu karnego.

Inny szczeciński zespół, Stal, zremisował 1:1 ze Sławą Sławno. Pojedynek najmłodszych drużyn w lidze nie był wielkim widowiskiem i po dosyć brutalnym meczu remis jest najsprawiedliwszym rezultatem.

Swoje mecze wygrywali faworyci do awansu. Pogoń Barlinek u siebie pewnie pokonała Piasta Chociwel 2:0, Drawa Drawsko w swoim pierwszym meczu w tym sezonie wygrała z Vinetą Wolin 2:1, zaś Gwardia Koszalin po dramatycznym meczu pokonała 3:2 Gryf Kamień Pomorski, przegrywając po godzinie gry już 0:2

W tabeli prowadzi Hutnik Szczecin (6 pkt), wyprzedzając Gwardię Koszalin (6 pkt), Pogoń Barlinek (4 pkt) oraz Sarmatę Dobra Nowogardzka (4pkt). Tabelę zamyka Piast Drzonowo, który, podobnie jak Vineta Wolin, nie zdobył jeszcze punktu.

Wyniki 2. kolejki: Sokół Pyrzyce - Hutnik Szczecin 1:4 (0:1), Sława Sławno - Stal Szczecin 1:1 (1:0), Wybrzeże Rewalskie - Piast Drzonowo 7:1 (2:1), Gwardia Koszalin - Gryf Kamień Pomorski 3:2 (0:1), Drawa Drawsko Pomorskie - Vineta Wolin 2:1 (1:0), Sarmata Dobra Nowogardzka - Leśnik Manowo 1:1 (0:1), Pogoń Barlinek - Piast Chociwel 2:0 (0:0), Ina Goleniów - Victoria Przecław 0:0.