HIPOKRATES 2023 Sprawdź kto zwyciężył w naszym województwie i w finale ogólnopolskim!

Akcja specjalna HIPOKRATES 2023
W czwartek, 16 listopada zakończyło się głosowanie w ogólnopolskim finale plebiscytu medycznego Hipokrates 2023, w którym pracowników ochrony zdrowia zgłosili do nagród pacjenci. Poznaliśmy wszystkich laureatów akcji. Plebiscyt prowadzony jest pod patronatem NFZ, a patronem finałowej gali został Minister Zdrowia.
KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI
w ogólnopolskim finale

_______________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI
w finale wojewódzkim
Lekarz Rodzinny i POZ Roku
Pediatra Roku
Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku
Stomatolog Roku
Przychodnia/Gabinet Roku
KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI
w kategoriach wojewódzkich
Położna/Położny Roku
Ginekolog Roku
Chirurg Roku
Ortopeda Roku
Fizjoterapeuta Roku
Kardiolog Roku
Neurolog Roku
Urolog/Nefrolog Roku
Okulista Roku
Dermatolog Roku
Laryngolog Roku
Ratownik Medyczny Roku
Farmaceuta/Technik
Farmaceutyczny Roku
Diagnosta Laboratoryjny
Technik Analityki Medycznej Roku
Szpital Roku

_______________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI
w etapie powiatowym
Lekarz Rodzinny i POZ Roku
Pediatra Roku
Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku
Stomatolog Roku
Przychodnia/Gabinet Roku

Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Partner główny plebiscytu

Zdrowie dla każdego z nas jest najważniejsze. Gdy je tracimy, szukamy lekarza, któremu możemy zaufać ze względu na jego doświadczenie i podejście do pacjenta. Gdy konieczny jest zabieg, szukamy najlepszego specjalisty i chcemy, by opiekowała się nami fachowa i sympatyczna pielęgniarka. Regularnie odwiedzamy stomatologa, od którego oczekujemy, aby starannie i trwale wyleczył nasze zęby. Fizjoterapeuci dbają o naszą sprawność fizyczną i powrót do zdrowia po kontuzjach. Gdy kupujemy lekarstwa w aptece, liczymy na dobrą radę farmaceuty.

Od pracowników ochrony zdrowia oczekujemy, aby byli cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i kultury osobistej. Tacy właśnie lekarze, pielęgniarki i położne oraz farmaceuci zostaną nagrodzeni w Plebiscycie Medycznym HIPOKRATES. Kandydatów do nagród najpierw zgłoszą, a później laureatów wybiorą Ci, którzy najlepiej znają medyków - ich pacjenci. Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później na szczeblu wojewódzkim, a w końcu także w ogólnopolskim finale.

Najpierw mieszkańcy naszego regionu nominują do nagród pracowników systemu opieki zdrowotnej. Później rozpocznie się głosowanie. Do całego nakładu gazety dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich kandydatów do nagród. Laureatów w powiatach, a następnie w skali województwa poznamy pod koniec października. Statuetki i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali, która odbędzie się 21 listopada 2023 w Grand Park Hotelu w Szczecinie, a zaproszenia na galę zostaną wysłane smsem lub emailem w piątek, 3 listopada.

Ostatnim akcentem plebiscytu będzie wielka ogólnopolska gala. Odbędzie się ona 8 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości główne nagrody odbiorą laureaci finału ogólnopolskiego plebiscytu.

Patronem ogólnopolskiej gali plebiscytu jest Minister Zdrowia

Zobacz skróconą relację z gali poprzedniej edycji plebiscytu

Kogo nominować
do nagród w plebiscycie?

Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Zaszczytne tytuły czekają na lekarzy wielu specjalizacji. W skali każdego powiatu nagrodzeni zostaną lekarze rodzinni i pediatrzy, a w skali województwa ginekolodzy, chirurdzy, kardiolodzy, dermatolodzy, laryngolodzy, okuliści i ortopedzi - czyli lekarze specjaliści, z porad których najczęściej korzystamy. Nowością w tej edycji plebiscytu będą także nagrody dla neurologów oraz dla urologów i nefrologów. Osobno w każdym powiecie nagrodzimy najlepszych zdaniem pacjentów stomatologów.

Służba zdrowia nie mogłaby funkcjonować bez ofiarnej pracy pielęgniarek, które opiekują się chorymi, wykonują zabiegi i wspierają lekarzy. Są one dobrze znane, lubiane i cenione w każdej lokalnej społeczności. Dlatego tytuł Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku zostanie przyznany najpierw osobno w każdym powiecie, a następnie w województwie i w kraju.

Nie do przecenienia jest także rola położnych, które opiekują się mamami i dziećmi, gdy te przychodzą na świat. Tytuł Położna/Położny Roku zostanie przyznany najpierw na szczeblu województwa, a później w ogólnopolskim finale.

Szczególne miejsce w naszym plebiscycie zajmuje nagroda dla Ratowników Medycznych. To oni często pozostają anonimowi, choć działają na pierwszej linii w wielu nagłych przypadkach problemów ze zdrowiem i zagrożenia życia. W naszym plebiscycie zaprezentujemy i nagrodzimy tych, którzy je ratują.

Akcja redakcyjna jest także okazją do przedstawienia fizjoterapeutów, którzy pomagają nam pokonać dolegliwości i wrócić do sprawności fizycznej po przebytych chorobach. Oni także zostaną nagrodzeni głosami Czytelników w skali naszego województwa i w ogólnopolskim finale.

Wszelkie problemy ze zdrowiem często prowadzą nas do apteki. Tam, po drugiej stronie okienka, spotykamy farmaceutów i techników farmaceutycznych. Choć różnią się wykształceniem, w kontaktach z pacjentami pełnią tę samą rolę - nie tylko sprzedają leki, lecz także doradzają, pomagają znaleźć zamienniki, czy podpowiadają, jak dbać o zdrowie korzystając z naturalnych terapii.

Problemy ze zdrowiem często wymagają przeprowadzenia różnych badań laboratoryjnych. Zresztą są one bardzo istotne także wtedy, gdy wykonujemy je profilaktycznie. Ich wyniki analizują dla nas pracownicy laboratoriów medycznych. W tym roku także oni zostaną docenieni w ramach Plebiscytu Medycznego Hipokrates. Głosami naszych Czytelników zostanie przyznana nagroda Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej Roku, a patronem tej kategorii plebiscytu została Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych.

Doceń zgłoszeniem do nagrody
placówkę medyczną lub szpital

Nagrody w Plebiscycie Medycznym Hipokrates czekają także na placówki medyczne i szpitale. Nominacją do nagrody pacjenci mogą docenić gabinety lekarskie i przychodnie, w których korzystają z usług medycznych. Organizacyjne aspekty korzystania z ochrony zdrowia są dla nas także bardzo ważne. W osobnej kategorii zostanie nagrodzony najbardziej przyjazny pacjentom szpital w naszym województwie.

Ogólnopolski finał

W kategoriach Lekarz Rodzinny i POZ Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku i Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku nagrody zostaną przyznane najpierw osobno w każdym mieście i powiecie. Następnie laureaci awansują do wojewódzkiego finału. W pozostałych kategoriach plebiscytu głosowanie będzie prowadzone na szczeblu województwa. Po zakończeniu głosowania w regionie zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa w Polsce awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym będą na nich czekać główne tytuły i nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych. Zwycięzcy w ogólnopolskim finale odbiorą nagrody podczas wielkiej gali plebiscytu, która odbędzie się 8 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

Prezentacje liderów
w gazecie i w internecie

Już sama nominacja do nagrody jest wyróżnieniem i powodem do dumy. Tym bardziej, że we wrześniu do gazety zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich kandydatów do nagród.

W czasie trwania głosowania, liderów rankingów, którzy zdobędą najwięcej głosów, będziemy prezentować w gazecie, w galerii w naszym serwisie, a także na Facebooku. Po zakończeniu plebiscytu do całego nakładu gazety dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców w każdej kategorii plebiscytu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane na łamach gazety, w internecie, a także na Facebooku.

Na zwycięzców
czekają nagrody

Nagrody dla laureatów
w miastach i powiatach

Lekarze Rodzinni, pediatrzy, stomatolodzy oraz pielęgniarki, którzy w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Lekarza Rodzinnego i POZ Roku, Pediatry Roku, Stomatologa Roku lub Pielęgniarki/Pielęgniarza Roku w mieście lub powiecie
 • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom wręczany podczas gali
 • wymienienie na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu
Nagrody dla laureatów
w wojewódzkich kategoriach
i w wojewódzkich finałach

Zwycięzcy wojewódzkich finałów powiatowych kategorii Lekarz Rodzinny i POZ Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku i Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku oraz zwycięzcy wojewódzkich kategorii Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Ortopeda Roku, Kardiolog Roku, Neurolog Roku, Urolog/Nefrolog Roku, Laryngolog Roku, Dermatolog Roku, Okulista Roku, Położna/Położny Roku, Fizjoterapeuta Roku, Ratownik Medyczny Roku, Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej Roku oraz Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny Roku otrzymają:

 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • statuetkę Hipokrates 2023 wręczaną podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Laureaci drugich i trzecich miejsc w wojewódzkich finałach kategorii powiatowych oraz w wojewódzkich kategoriach plebiscytu otrzymają zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu, dyplom wręczany podczas gali oraz prezentację w dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu.

Statuetki i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali, która odbędzie się 21 listopada 2023 w Grand Park Hotelu w Szczecinie, a zaproszenia na galę zostaną wysłane smsem lub emailem w piątek, 3 listopada.

Nagrody
w ogólnopolskim finale

Laureaci pierwszych trzech miejsc w ogólnopolskim finale w każdej kategorii plebiscytu otrzymają dwuosobowe zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dodatkowo zwycięzcy ogólnopolskich finałów w każdej kategorii plebiscytu podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie odbiorą główne tytuły i statuetki:

Lekarz Rodzinny i POZ Roku Polski
Pediatra Roku Polski
Stomatolog Roku Polski
Pielęgniarka / Pielęgniarz Roku Polski
Ginekolog Roku Polski
Chirurg Roku Polski
Ortopeda Roku Polski
Kardiolog Roku Polski
Neurolog Roku Polski
Urolog/Nefrolog Roku Polski
Laryngolog Roku Polski
Dermatolog Roku Polski
Okulista Roku Polski
Położna / Położny Roku Polski
Fizjoterapeuta Roku Polski
Ratownik Medyczny Roku Polski
Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej Roku Polski
Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny Roku Polski.

Zwycięzcy otrzymają także nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych.

_______________

Nagrody w kategorii
Przychodnia/Gabinet Roku

Przychodnie lub gabinety lekarskie, które w pierwszym etapie głosowania, w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Przychodni Roku lub Gabinetu Roku w mieście lub powiecie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu
 • wymienienie na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu

Przychodnia lub gabinet lekarski, który w wojewódzkim finale głosowania zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Przychodni Roku lub Gabinetu Roku w województwie
 • dyplom przygotowany do ekspozycji w placówce medycznej
 • statuetkę Hipokrates 2023 wręczaną podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu
 • voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 5000 złotych

Przychodnie lub gabinety lekarskie, które w wojewódzkim finale głosowania zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dyplom przygotowany do ekspozycji w placówce medycznej, zaproszenie dla przedstawicieli placówki na wojewódzką galę plebiscytu oraz prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu.

W ogólnopolskim finale plebiscytu Przychodnia lub Gabinet lekarski, który zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Przychodni Roku Polski 2023 lub Gabinetu Roku Polski 2023
 • dyplom przygotowany do ekspozycji w placówce medycznej
 • statuetkę Hipokrates 2023 wręczaną podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie
 • zaproszenie dla dwóch przedstawicieli placówki na ogólnopolską galę
 • dodatkowy voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 10 000 złotych

Przychodnie lub Gabinety lekarskie, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie, zaproszenie dla dwóch przedstawicieli placówki na ogólnopolską galę plebiscytu oraz dodatkowe vouchery na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 5 000 złotych.

_______________

Nagrody w kategorii
Szpital Roku

Szpital, który w wojewódzkim finale głosowania zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Szpital Roku w województwie
 • dyplom przygotowany do ekspozycji
 • statuetkę Hipokrates 2023 wręczaną podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu
 • voucher na promocję szpitala w mediach Polska Press Grupy o wartości 5000 złotych

Szpitale, które w wojewódzkim finale głosowania zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dyplom przygotowany do ekspozycji w placówce, który zostanie wręczony podczas wojewódzkiej gali plebiscytu oraz prezentację w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną przedstawieni laureaci plebiscytu.

W ogólnopolskim finale plebiscytu szpital, który zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Szpital Roku Polski 2023
 • dyplom przygotowany do ekspozycji w szpitalu
 • statuetkę Hipokrates 2023 wręczaną podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • zaproszenie dla dwóch przedstawicieli placówki na ogólnopolską galę plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie
 • dodatkowy voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 10 000 złotych

Szpitale, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu na Zamku Królewskim w Warszawie, zaproszenie dla dwóch przedstawicieli placówki na ogólnopolską galę plebiscytu oraz dodatkowy voucher na promocję placówki medycznej w mediach Polska Press Grupy o wartości 5 000 złotych.


__________

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: HIPOKRATES 2023 Sprawdź kto zwyciężył w naszym województwie i w finale ogólnopolskim! - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński