Grupa Azoty Chemik Police zagrał na pełnej koncentracji

Chemik Police w świetnych nastrojach powita nowy rok.
Chemik Police w świetnych nastrojach powita nowy rok. Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik nie dał szans dużo niżej notowanej drużynie Akademii Tarnów (też sponsorowanej przez chemicznego giganta) i wygrał w 3:0. Sytuacja w siatkarskiej Tauron Lidze coraz lepiej układa się dla polickiej drużyny.

W tabeli ekstraklasy już bez niespodzianek. Trzy pierwsze pozycje zajmują najmocniejsze zespoły – Chemik, ŁKS Łódź (obrońca mistrzowskiego tytułu) i Rysice Rzeszów (wicemistrz Polski), ale to policzanki po 13 kolejkach wypracowały już sobie przewagę. Mogą zanotować wpadkę w jednym meczu, a i tak utrzymają pozycję liderek.

Tyle, że podopieczne Marco Fenoglio zachowują wysoką dyspozycję od początku sezonu, a rywalki szybko przestają wierzyć w cud. Chemik w lidze dominuje, zdecydowaną większość spotkań wygrał w trzech setach i nawet przerwa świąteczna tego podejścia nie zmieniła.

W sobotę Chemik wygrał 3:0 w Tarnowie. Już na samym początku spotkania policzanki miały udaną serię (4:0) i ta przewaga zaczęła stopniowo rosnąć. Rywalki miały tylko momenty.

Drugi set podobny. Od początku Chemik prowadził. Rywalki sporo punktów oddawały po własnych błędach, ale i przyjezdne miały słabsze okresy. Policzanki szybko jednak właściwie reagowały na stracony punkt, bo zdobywały kolejne dwa. Emocji nie było, Chemik wygrał partię jeszcze bardziej wyraźnie niż pierwszą.

Trzeci set najbardziej zacięty. Tarnowianki „wyluzowały” i przełożyło się to na skuteczność. Zaczęły punktować trochę rozkojarzonego Chemika i na początku prowadziły 2-3 punktami. Kilka uwag trenera i ten mecz się wyrównał, a od stanu 15:16 Chemik na dobre przejął inicjatywę.

Sam mecz zakończył się bez niespodzianki – 3:0 dla Chemika, ale już wybór MVP spotkania takowym był. Wyróżniona została libero Martyna Grajber-Nowakowska, a policki klub z dumą podkreślił w swoich mediach społecznościowych, że to pierwsze wyróżnienie dla zawodniczki z tej defensywnej pozycji.

Grupa Azoty Akademia Tarnów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 18:25, 16:25, 20:25.
Chemik: Honorio (10), Pierzchała (8), Wasilewska (8), Sahin (6), Łukasik (2), Kowalewska (1) oraz Grajber-Nowakowska (libero) - Fedusio (9), Mędrzyk (7), Inneh-Varga (5), Ding, Jagła (libero).