Grupa Azoty Chemik Police po raz trzeci w trzech setach [ZDJĘCIA]

Pałac Bydgoszcz - Grupa Azoty Chemik Police 0:3.
Pałac Bydgoszcz - Grupa Azoty Chemik Police 0:3. Arkadiusz Wojtasiewicz/Polska Press
Grupa Azoty Chemik Police odniósł trzecie zwycięstwo na starcie Tauron Ligi 2023/24. W niedzielny wieczór w trzech setach pokonał na wyjeździe Pałac Bydgoszcz.

Chemik sezon rozpoczął od gładkich wygranych ze Stalą Mielec i Akademią Tarnów. Mecz z Pałacem też miał się zakończyć w trzech setach i ten plan policzanki zrealizowały.

Trener Marco Fenoglio nie zdecydował się na roszady w wyjściowym składzie. Co prawda w piątek do zespołu dołączyła już rozgrywająca z Chin Xia Ding, ale szkoleniowiec uznał, że jest za wcześnie, by Azjatka od razu wskoczyła do szóstki. Podstawową rozgrywającą w Bydgoszczy była więc Marlena Kowalewska. Chinka wchodziła na zmiany w pierwszym i trzecim secie, a mecz zakończyła z jednym punktem po stronie zdobyczy.

Podstawowy skład Chemika był taki sam, jak przed tygodniem. I to się sprawdzało, bo Chemik prowadził wysoko (np. 17:12) i wydawało się, że wygra pewnie. Ale rozregulował się, a Pałac zaczął odrabiać straty. W końcówce dochodził na punkt, ale policzanki zakończyły partię przy pierwszej piłce setowej. Skutecznym atakiem seta zakończyła Bruna Honorio.

W II secie Pałac prowadził, nawet 14:11, ale przy stanie 17:17 na zagrywkę poszła Kowalewska i Chemik zdobył osiem punktów z rzędu. Trzeci set był tym ostatnim. Częściej na prowadzeniu był Chemik, ale i bydgoszczanki miały dobre momenty. W kluczowych akcjach były jednak spokojniejsze i skuteczniejsze, a mecz skutecznym blokiem zakończyła Natalia Mędrzyk.

Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 23:25, 17:25, 22:25.
Chemik: Korneluk (13), Wasilewska (8), Sahin (4), Fedusio (4), Kowalewska (2), Inneh-Varga (2) oraz Grajber-Nowakowska (libero) – Honorio (11), Łukasik (4), Xia (1), Mędrzyk (1), Pierzchała.