Gaz-System Pogoń Szczecin uległa Stali Mielec

an
Wojciech Zydroń rzucił mielczanom cztery bramki.
Gazownicy przegrali ze Stalą Mielec 24:32. To było pierwsze z dwóch spotkań, których stawką jest piąte miejsce na koniec sezonu.

Pierwsza połowa nie zwiastowała wysokiej porażki szczecinian. Początek należał do gospodarzy, którzy jako pierwsi objęli prowadzenie, ale Pogoń skutecznie niwelowała ich przewagę. Gdy mielczanie odskakiwali na trzy trafienia, szczecinianie szybko odrabiali straty. Ostatnie minuty pierwszej odsłony były wyrównane a zawodnicy na przerwę schodzili przy stanie 13:12.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko ruszyli do ataku. Mimo to przez kwadrans wynik oscylował wokół remisu. Decydujące okazały się ostatnie minuty meczu, kiedy to zawodnicy Stali powiększyli prowadzenie o kilka bramek. Szczecinianie nie zdołali zniwelować tej różnicy i ostatecznie do Szczecina wracają na tarczy.

Drugi mecz za tydzień w Szczecinie. Zawodnicy Pogoni będą mieli do odrobienia 8 bramek.

PGE Stal Mielec - Gaz-System Pogoń Szczecin 32:24 (13:12)
Gaz-System: Matkowski, Stojković - Zaremba 6, Wardziński 4, Krupa 4, Zydroń 4, Biały 3, Konitz 3, Bruna, Jedziniak, Marković, Walczak, Gierak.