Flota Świnoujście wygrała z Arką Gdynia 2:0, ale mogła znacznie wyżej

Rafał Grzelak należał do najlepszych zawodników na boisku w meczu z Arką.
Rafał Grzelak należał do najlepszych zawodników na boisku w meczu z Arką. Andrzej Szkocki/archiwum
Po piłkarzach Floty Świnoujście kompletnie nie widać, że ich klub zmaga się z problemami. W meczu 8. kolejki I ligi pewnie pokonali Arkę Gdynia 2:0. Wynik mógł być wyższy, bo Wyspiarze w drugiej połowie zmarnowali kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 2:0 (0:0)
Bramki:Grzelak (52), Nwaogu (81).
Flota: Brljak - Sołowiej, Stasiak, Opałacz, Kamiński, Brud (70 Lisowski), Niewiada, Grzelak, Reca, Olszar (80 Kort), Nwaogu (85 Retlewski).
Arka:Skowron - Glauber (73 Szubert), Sobieraj, Marcjanik, Warcholak, Calderon (56 Wojowski), Łukasiewicz, Nalepa (56 Vinicius), Ława, Jagiełło, Lech.
żółte kartki:Kamiński, Brud, Stasiak - Sobieraj, Glauber.
sędziował:Piotr Idzik (Poznań).

Akcje ofensywne Floty napędzał tercet: Sebastian Olszar - Rafał Grzelak - Charles Nwaogu. Dwaj ostatni, zresztą byli piłkarze Arki, zdobyli po bramce, a Nigeryjczyk spokojnie mógł ustrzelić hat-tricka. Zmarnował m.in. idealne dogranie Olszara, sam też nie podał w dogodnej sytuacji koledze z zespołu.

Gdy trener Tomasz Kafarski chciał zdjąć z boiska nieskutecznego Nwaogu, ten wykończył dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego i podwyższył wynik na 2:0.

Był to decydujący cios, choć Arka wcześniej niezbyt często zagrażała bramce Floty. Trener gości Dariusz Dźwigała ma o czym myśleć, bo jego zespół na dobre utknął w strefie spadkowej. Gości mógł jeszcze dobić w końcówce Dawid Kort, ale młody pomocnik zachował się zbyt nonszalancką i strzelił wprost w ręce bramkarza.

Wysoką formę potwierdził Grzelak. Gola Arce strzelił w nietypowy dla siebie sposób wykańczając dośrodkowanie Olszara strzałem głową kilka minut po przerwie.

Flota nie przegrała czterech ostatnich meczów.