Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 1:1. Wyspiarze ciągle bez zwycięstwa

Ensar Arifović (z lewej) zdobył jedyną bramkę dla Floty w meczu z Sandecją.
Ensar Arifović (z lewej) zdobył jedyną bramkę dla Floty w meczu z Sandecją. Sebastian Wołosz/archiwum
Flota Świnoujście tylko zremisowała na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Zespół trenera Bogusława Baniaka nie wygrał już od siedmiu spotkań i nadal pozostaje w strefie spadkowej.

Goście w Świnoujściu prowadzili przez ponad godzinę. W 9. minucie bramkę dla Sandecji zdobył Fabian Fałowski. Wyrównał w 77. minucie Ensar Arifović, który wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego. Bośniak w tym sezonie ma patent na Sandecję, bowiem strzelił temu zespołowi dwie bramki również w przegranym 2:4 meczu Pucharu Polski.

Po 16. kolejkach Flota jest na 16. miejscu z dorobkiem 17 punktów. W najbliższą sobotę Wyspiarze zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli Okocimskim Brzesko.

Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
Bramki:Arifović (77) - Fałowski 9.
Flota: Gąsiński - Jasiński, Stasiak, Zalepa, Opałacz, Wrzesień (69 Mokwa), Niewiada, Szałek (61 Arifović), Bodziony, Grzelak (79 Kolendowicz), Śpiączka.
Sandecja: Cabaj - Makuch, Petrán, Czarnecki, Mójta, Grzeszczyk (68 Szczepański), Náther, Margol (87 Górski), Kosiorowski, Bębenek, Fałowski (72 Badaljan).
żółte kartki: Opałacz, Bodziony - Petrán, Náther.
sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).