Flota: Dwójka testowanych strzeliła gole

Radosław Pruchnik (czerwony strój) zagrał w meczu z Gryfem przez 45 minut.
Radosław Pruchnik (czerwony strój) zagrał w meczu z Gryfem przez 45 minut. Fot. Robert Ignaciuk
Wyspiarze nie mieli problemów z pokonaniem trzecioligowego Gryfa Wejherowo w sparingu w Niechorzu. Wygrali 3:1.

Trener Petr Nemec szczególnie uważnie przyglądał się trójce testowanych piłkarzy. Rafałowi Rosiakowi - napastnikowi z ŁKS Łódź, Piotrowi Tomasikowi - pomocnikowi Polonii Bytom i napastnikowi ze Słowacji - Danielowi Palasiewiczowi.

Ten ostatni zawodnik zawiódł po raz kolejny i zatrudnienia we Flocie nie znajdzie. W pierwszej połowie obyło się bez goli, a strzelać po przerwie zaczęli gracze Gryfa. Z błędów obrońców skorzystał Łukasz Krzemiński i strzałem w długo róg pokonał Krzysztofa Żukowskiego. Wyrównał po chwili Rosiak, który przeprowadził indywidualną akcję i płaskim uderzeniem z około 20 metrów nie dał szans golkiperowi Gryfa.

Na 2:1 bramkę zdobył Tomasik. Otrzymał on przekątne, 30-metrowe, podanie od Sławomira Mazurkiewicza i uderzył obok bramkarza. Na kwadrans przed końcem spotkania Flota zdobyła trzeciego
gola. Tym razem do siatki piłkę z ośmiu metrów, po rzucie rożnym Ferdinanda Chifona, skierował Tomasik.

Flota podpisała już kontrakty z dwoma zawodnikami. Wiosną barw świnoujścian bronić będą wychowanek
szkółki Barcelony, Meksykanin Pedro oraz pomocnik ostatnio Tura Turek, Tomasz Ostalczyk.

Flota Świnoujście - Gryf Wejherowo 3:1 (0:0)
Bramki: Rosiak (54), Tomasik (58), Udarević (75) - Krzemiński (50).
Flota: Żukowski - Uszalewski, Mazurkiewicz, Bodziony (62 Chifon),Niewiada, Pruchnik (46 Udarević), Mickiewicz (77 Pedro), Ostalczyk, Tomasik, Arifović (46 Rosiak), Nwaogu (46 Palasiewicz).