Finepharm Polkowice - Pogoń Baltica Szczecin 20:34

Aleksandra Kicińska doznała w Polkowicach urazu kolana.
Aleksandra Kicińska doznała w Polkowicach urazu kolana. Marcin Bielecki
Pogoń Baltica Szczecin wygrała pierwszy mecz w grupie walczącej o utrzymanie, ale nie poprawiła swojej dramatycznej sytuacji.

W Polkowicach miało być szybko, łatwo, przyjemnie i bez kontuzji. Od początku mecz Pogoni jednak się nie układał. To Finepharm miał przewagę i do samej końcówki pierwszej połowy prowadził. W pewnym momencie nawet czterema bramkami. Ostatecznie szczecinianki wygrały jednak tę partię 13:12.

Po przerwie gra Pogoni wreszcie zaczęła się zazębiać. Dobrze w bramce spisywała się Izabela Yilmaz, z niezłej strony pokazały się też zawodniczki rzadziej występujące, jak na przykład Anna Rostankowska, czy Adrianna Gryglicka, grająca zamiennie z Katarzyną Pasternak na prawym skrzydle naszej drużyny.

W drugim meczu grupy spadkowej AZS AWF Wrocław pokonał Start Elbląg. Bardzo to skomplikowało sytuację Pogoni w tabeli. Za tydzień czeka ją niezwykle ważny wyjazd do Elbląga.

Więcej o meczu czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"