Finał turnieju w Monte Carlo nie dla Matkowskiego [zdjęcia]

(dc)
Szczecinian Marcin Matkowski w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem z Warszawy nie zagrają w finale turnieju tenisowego w Monte Carlo. Andrzej Szkocki
Szczecinian Marcin Matkowski w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem z Warszawy nie zagrają w finale turnieju tenisowego w Monte Carlo. Dziś w półfinale ulegli rozstawionym z nr. 1 Amerykanom Bobowi i Mike'owi Bryanom 3:6, 4:6.
Rafael Nadal

Monte Carlo: Gwiazdy tenisa w obiektywie Andrzeja Szkockiego

Po dwóch łatwych zwycięstwach w Monte Carlo pojawiła się nadzieja, że Matkowski z Fyrstenbergiem w tym sezonie mogą pokusić się w turniejach na kortach ziemnych o spore sukcesy - łącznie z wygraniem najważniejszego turnieju w roku, na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Jednak w półfinale w Bryanami wyszły stare problemy naszej pary.

Polacy dobrze zaczęli - od przełamania serwisu rywala. Wprawdzie potem Bryanowie odrobili starty, ale w kolejnych gemach przewagę mieli nasi tenisiści. Pojawiły się szanse na kolejne przełamanie podania przeciwników. Niestety, nie wykorzystane. A druga połowa pierwszego seta należała już do Amerykanów.

W drugim secie Bryanowie dość szybko przełamali naszych deblistów i przewagę dowieźli do końca.
Matkowski z Fyrstenbergiem mieli słaby procent celności pierwszego serwisu (55 - a Bryanowie 74). Na dodatek nasi debliści popełnili aż sześć podwójnych błędów serwisowych (rywale tylko jeden). I znów okazało się, że brak pierwszego podania powoduje ogromne problemy w grze naszej pary z tak silnymi rywalami, jak Amerykanie.