Finał play off I ligi koszykarzy nie dla Spójni Stargard

Spójni pozostała gra o trzecie miejsce.
Spójni pozostała gra o trzecie miejsce. Tadeusz Surma
W trzecim spotkaniu półfinału play off I ligi koszykarzy stargardzki zespół przegrał z Legią Warszawa 82:88. Spójnia przegrała rywalizację 0:3.

Po dwóch spotkaniach w Warszawie Legia wygrywała w półfinale play off ze Spójnią 2:0 i do awansu do finału potrzebowała już tylko jednego zwycięstwa. Spójnia musiała wygrać trzy kolejne spotkania.

Legia lepiej rozpoczęła dzisiejszy mecz w Stargardzie, ale w drugiej kwarcie na prowadzenie wyszła Spójnia. Gospodarze prowadzili pięcioma punktami, ale po 20 minutach to Legia wygrywała dwoma punktami.

W trzeciej kwarcie koszykarze Spójni zagrali słabo w ataku i obronie, co wykorzystali goście i odskoczyli na jedenaście punktów. W czwartej kwarcie Legia powiększyła prowadzenie i wygrywała 80:60. Ale gospodarze nie rezygnowali i zbliżyli się na pięć punktów. Mieli szanse na więcej, ale nie wykorzystali kilku niezłych sytuacji w ataku.

Spójnia przegrała 82:88 i całą rywalizację 0:3. W finale Legia zagra z GTK Gliwice, który pokonał w drugim półfinale Sokół Łańcut 3:0. Stargardzki zespół zagra z Sokołem o trzecie miejsce.

Spójnia Stargard - Legia Warszawa 82:88 (23:25, 22:22, 13:22, 24:19)

Spójnia: Dymała 29 (trzy razy za 3 pkt), Pytyś 14, Fraś 13, Lewandowski 10 (1), Pabian 8 (1), Janiak 4, Raczyński 2, Śpica 2, Bodych.