Faworyci polegli w tej kolejce IV ligi

Przemysław Sierakowski
Hutnik pokonał Astrę 2:1.
Hutnik Szczecin w sobotę obchodził 65-lecie swojego istnienia i wygrał z liderem rozgrywek Astrą Ustronie Morskie 2:1. Wielkie strzelanie miało miejsce na boisku Świtu Skolwin, gdzie padło aż 8 bramek.

Świt Skolwin - Dąb Dębno

Mecz obu zespołów zapowiadał się bardzo emocjonująco, tym bardziej, że obie ekipy w tabeli dzieliło tylko jedno oczko. Pierwsza połowa był wyrównana. Premierowego gola dla Świtu Skolwin w 33. minucie zdobył Grzegorz Celmer. Goście odpowiedzieli trafieniem Romana Majchrzaka, kilka minut przed zejściem do szatni. To, co działo się w kolejnej odsłonie, kompletnie nie przypominało wydarzeń z pierwszej połowy. Gospodarze wciąż znajdowali się w szoku, gdyż po powrocie na murawę stracili drugiego gola, którego ponownie zdobył Majchrzak. Rzadko ogląda się takie trafienia na boiskach czwartej ligi. Pomocnik Dąbu znajdował się w okolicach chorągiewki wyznaczającej narożnik pola gry i stamtąd dośrodkował w kierunku bramki Witkowskiego, piłka pod wpływem wiatru wpadła w okienko i goście objęli prowadzenie 2:1. Cieszyli się z niego tylko 6 minut, gdyż Celmer zdobył drugiego gola i doprowadził do remisu. Od tego momentu w meczu liczyła się tylko ekipa Świtu, która strzeliła jeszcze cztery bramki i wygrała w przekonującym stylu 6:2. Tym samym wyprzedza Dąb Dębno w ligowej tabeli.

Hutnik Szczecin - Astra Ustronie Morskie

W minioną środę w szczecińskiej ekipie doszło do znaczącej zmiany. Ze stanowiskiem pierwszego trenera pożegnał się Andrzej Tychowski. Jego miejsce zajął dotychczasowy drugi trener Stali Szczecin, Arkadiusz Jarymowicz.

- Razem z zarządem stwierdziliśmy, że mamy dobry zespół, ale czegoś mu brakuje - mówił trener Tychowski. - Zmiana trenera może być dobrym impulsem, dlatego ustąpiłem ze stanowiska.
W minioną sobotę Hutnik Szczecin obchodził 65. rocznicę powstania klubu. To z tego powodu mecz z Astrą był szczególnie ważny. Pierwsza połowa spotkania mogła się podobać, była bardzo ofensywna. Jednak ani gospodarze, ani goście nie potrafili zdobyć bramki. W drugiej części meczu na prowadzenie wyszli piłkarze Astry. Dobrze w polu karnym zachował się napastnik gości Dudu Ndao, który skierował piłkę do bramki szczecinian. Hutnik szybko jednak odpowiedział trafieniem Kamila Pranczka i mecz ponownie się wyrównał. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, to gospodarze zdołali strzelić bramkę dającą komplet punktów. Jej autorem w doliczonym czasie gry był Mateusz Tarkowski. W ten sposób Arkadiusz Jarymowicz zaliczył udany debiut na ławce trenerskiej, a kibice mogli świętować pokonanie lidera rozgrywek.

- Cieszę się, że udało wygrać się już w debiutanckim spotkaniu - mówił trener Jarymowicz. - Jednak przede wszystkim chciałbym podziękować zespołowi Stali Szczecin za to, że tak przyjął tę decyzję. Wiele zawdzięczam trenerowi Szyłce, bo to on otworzył mi drzwi przy ul. Bandurskiego. Jestem bardzo wdzięczny.

Vineta Wolin - Arkonia Szczecin

Zdecydowanym faworytem tego starcia byli Wyspiarze, którzy ostatnio znajdowali się w dobrej dyspozycji i zwyciężali mecz za meczem. Arkonia nie wygrała żadnego z siedmiu ostatnich spotkań. Trudno było oczekiwać, że sytuacja zmieni się w meczu z Vinetą. Starcie dobrze rozpoczęło się dla piłkarzy ze Szczecina. W jednej z akcji bramkarz gospodarzy, Mariusz Bratkowski, przekroczył przepisy i arbiter podyktował rzut karny dla gości.

Ten został perfekcyjnie wykonany przez Sebastiana Prokopowicza i od 12. minuty Arkonia prowadziła 1:0. Po stracie bramki Vineta ruszyła do odważnych ataków. Jeden z nich w 29. minucie udało się zamienić na gola. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1. W drugiej części spotkania szczecinianie byli odważniejsi w swoich poczynaniach. Ich taktyka uległa zmianie. Nie ograniczali się tylko do kontrataków, co poskutkowało zdobyciem bramki na 2:1. Wynik starcia nie uległ już zmianie i Arkonia wygrała po raz pierwszy od siedmiu spotkań.

Świt Skolwin - Dąb Dębno 6:2 (1:1)

Bramki: Celmer 2 (33, 55), Krystek 2 (59, 73), Kozioł (65), Gejdyk (84) - Majchrzak 2 (41, 49).
Świt: Witkowski - Kronkowski, Szczepanik, Jasiński, Białek (70 Gejdyk), Celmer, Janczak, Baczyński (65 Jankowiak), Krystek, Kozioł (80 Milkowski).

Stal Szczecin - Odrzanka Radziszewo 2:0 (1:0)

Bramki: Klowan 2 (20, 75)

Stal: Jarząbek - Grzegorowski, Parys, Kronkowski, Ceglarek, Klinkiewicz (70 Mazurek), Bartczak, Czyżewski (46 Wołyński), Storek, Bakun (82 Neumann), Klowan (82 Katryniak).

Odrzanka: Siejko - Pawlak (76 Słojkowski), Radke, Lewandowski, Masztaler, Marzantowicz, Mróz, Deptuła Ł (65 Jastrzębski), Szandruk (46 Kopystyński), Bykowski, Klimuk (83 Gadomski).

Hutnik Szczecin - Astra Ustronie Morskie 2:1 (0:0)

Bramki: Pranczk (72), Tarkowski (92) - Ndao (67).

Hutnik: Cichosz - Świech, Grzywacz (60 Pośnik), Pranczk, Kozłowski, Mendyk, Tyrtisznyj (90 Tarkowski), Danikiewicz (65 Ładziak), Drzewiecki, Gniotek, Włodarczyk.

Astra: Ludewicz - Gontek, Muzyczuk, Roszak (80 Chmielewski), Łaski, Mikołajczyk, Jarecki (65 Kułakowski), Ndao, Próchnicki, Pazdur, Szymański (30 Niewiadomski).

Vineta Wolin - Arkonia Szczecin 1:2 (1:1)

Bramki: Przewoźny (29) - Prokopowicz (12 karny), Żeliński (58).

Vineta: Bratkowski - Łodyga, Tomków, Chwałek (60 Wydmuszek), Borek (83 Izdebski), Bzdręga, Adrian Nagórski, Wróblewski (77 Andrzejewski), Tarka, Przewoźny (55 Marcyniuk), Adam Nagórski

Arkonia: Szczerbik - Staciwa, Marcinkowski, Jałoszyński, Rawa, Pauter, Klym, Baranowski, Żeliński (67 Skopnicki), Prokopowicz, Milewski