Espadon Szczecin zagra w jaskini lwa

(sz)
W piątek o godzinie 18 siatkarze Espadonu Szczecin rozpoczną rundę rewanżową w Plus Lidze meczem z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Pierwsze starcie beniaminka z mistrzem Polski inaugurowało sezon. 30 września, w dzień chłopaka, Zaksa Kędzierzyn-Koźle oddzieliła mężczyzn od chłopców i wygrała z Espadonem Szczecin 3:0. Pierwszy i drugi set trwały 19 minut, a Zaksa gromiła nowicjuszy 25:15 oraz 25:11.

Trochę więcej walki było w trzeciej partii, co nie zmieniło faktu, że zderzenie Espadonu z elitą było bolesne.

Pojedynek oglądało 4150 kibiców. Później frekwencja w Azoty Arenie nie była równie wysoka, a ostatnie mecze Espadonu oglądało kilkuset najwierniejszych.

- Życzę sobie, żeby w nowym roku było więcej zwycięstw i kibice wypełniali naszą halę. Rozumiem, że wynikami i grą nie przyciągaliśmy na nasze spotkania i to nie była łatwa przeprawa dla kibiców, ale w nowym roku zamierzamy grać lepiej - zapewnia Michal Sladecek, rozgrywający Espadonu.

Jak dużo zmieniło się przez dokładnie trzy miesiące? Espadon, zgodnie z deklaracją Bartosza Cedzyńskiego, nie przegrał już seta 11:25. Odniósł kilka zwycięstw we własnej hali, ma nowego trenera Michała Gogola i nowych siatkarzy. Tuż przed końcem okienka transferowego Espadon zakontraktował Michała Kozłowskiego i Dominika Depowskiego. Ponadto przesunął z drugiego do pierwszego zespołu Macieja Kowalonka.

To jednak za mało, by dawać szczecinianom duże szanse na zapunktowanie w hali Zaksy. Espadon jedzie do Kędzierzyna-Koźla sprawić sensację, wymknąć się z zasadzki mistrza Polski. Trzeba pamiętać, że dotychczas nie zdobył punktu na wyjeździe i gdyby nie walkower za mecz z PGE Skrą Bełchatów, byłby na dnie tabeli, a nie 14. lokacie.

Zaksa to natomiast lider Plus Ligi, który na dodatek zwycięża w Lidze Mistrzów. Nie ma dużej przewagi nad resztą stawki, więc wciąż potrzebuje punktów.

Pierwszy mecz w sezonie nie był udany w wykonaniu Michała Ruciaka, co nie przeszkadza gospodarzom uznać przyjmującego za najsilniejszą broń Espadonu. Wychowanka Maratonu Świnoujście znają doskonale. Grał w Zaksie przez siedem lat, był jej kapitanem i wówczas osiągał największe sukcesy.

Pojedynek Espadonu w Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się w piątek o godzinie 18.