Espadon Szczecin trzeci w memoriale. Pokonał wicemistrza Polski

(sz)
Dzięki zwycięstwu 3:1 z PGE Skrą Bełchatów siatkarze Espadonu Szczecin zajęli trzecie miejsce w Memoriale im. Jana Rutyńskiego.

Mecz z wicemistrzem Polski był bardzo zacięty. Wszystkie sety rozstrzygnęła najmniejsza możliwa przewaga, w dwóch siatkarze Espadonu Szczecin pokonali PGE Skrę Bełchatów na przewagi. W nerwowych końcówkach dobrze zaprezentowali się środkowi Jeffrey Menzel oraz Bartosz Gawryszewski.

Dzięki zwycięstwu 3:1 szczecinianie zajęli trzecie miejsce w Memoriale im. Jana Rutyńskiego. Dzień wcześniej przegrali 1:3 z Cuprum Lubin.

Meczu nie dokończył jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Espadonu i zarazem były siatkarz Skry. Michał Ruciak doznał kontuzji stopy w pierwszym secie.

W weekend niebiesko-biali zagrają dwa sparingi w Belgii z Knackiem Volley Roeselare.

Espadon Szczecin - PGE Skra Bełchatów 3:1 (28:26, 24:26, 25:23, 28:26)