Espadon Szczecin przegrał z Treflem Gdańsk. Wstydliwy rekord wyrównany

Sz
Andrzej Szkocki
Espadon Szczecin przegrał 0:3 z Treflem Gdańsk dziewiąty mecz z rzędu w Plus Lidze.

Trudno powiedzieć, że Espadon Szczecin pokazał w tym meczu coś, co napawa optymizmem przed nadchodzącymi pojedynkami "o życie" z Dafi Społem Kielce i BBTS Bielsko-Biała. Dwukrotnie poderwał się do walki, prowadził na początku pierwszego i trzeciego seta, jednak Trefl Gdańsk szybko przejmował kontrolę nad wydarzeniami.

Szczecinianie ponieśli dziewiątą porażkę z rzędu w Plus Lidze. Tyle mieli na koncie tylko raz, kiedy ich trenerem krótko po awansie do elity był Milan Simojlović. Kryzys w zespole trwa w najlepsze.

- Pasmo porażek ciągnie się za nami. Sytuacja nie jest komfortowa, wymiękamy w ważnych akcjach i nawet kiedy dobrze rozpoczynamy seta, nie potrafimy utrzymać przewagi. Potrzebne nam jest jakiekolwiek zwycięstwo, żeby pojawił się optymizm - mówi Bartłomiej Kluth, atakujący Espadonu.

Espadon Szczecin - Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 14:25, 21:25)