Espadon Szczecin bił, ale nie pobił mistrza

(sz)
Espadon - Zaksa 2:3
Espadon - Zaksa 2:3 Sebastian Wolosz/ Polska Press
Espadon Szczecin przegrał 2:3 z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. W pojedynku z mistrzem Polski podjął rękawicę.

Espadon Szczecin to drugi klub, który zabrał "oczko" niepokonanemu liderowi. Sam zapunktował w 10. meczu z rzędu i prawie w pełni zrehabilitował się za poprzednią porażkę z BBTS Bielsko-Biała. Prawie, ponieważ mimo prowadzenia 2:1 w setach, przegrał z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Równie ważne jak zdobycie punktu było zapewnienie emocji około 3500 kibiców w Arenie Szczecin. Tak dużej publiczności nie było w hali od początku sezonu. Po długim, zaciętym pojedynku nikt nie był rozczarowany ani dramaturgią, ani poziomem.

Liderami Espadonu byli Eemi Tervaportti oraz Bartłomiej Kluth. Kilka trudnych piłek skończył Marcin Wika, a przewagę w poszczególnych setach Espadonowi budowało się przyjemnie przy zagrywkach Michała Ruciaka. Po kilku kolejkach nieobecności Dawid Murek pomógł drużynie z przyjmowaniem zagrywek przeciwnika. Zadebiutował dwie dekady młodszy Adrian Kacperkiewicz.

Szczecinianie potwierdzili, że są w stanie zagrozić każdemu klubowi w Plus Lidze. Wygrało jednak doświadczenie, indywidualności lidera. Zaksa pozostała niepokonana, a spośród jej siatkarzy MVP meczu wybrano Sama Deroo. Właśnie Belg popisał się serią zagrywek, która rozstrzygnęła tie-breaka.

Espadon Szczecin - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 2:3 (21:25, 27:25, 25:21, 14:25, 9:15)