Espadon rozpoczął zwycięstwem wyprawę krakowską

Sebastian Szczytkowski
Espadon wygrał w Krakowie po emocjonującym meczu.
Espadon wygrał w Krakowie po emocjonującym meczu. Sebastian Wołosz/archiwum
Podopieczni Dejana Brdovicia wygrali 3:1 pojedynek z AGH Kraków. Aż trzy sety zakończyły się walką na przewagi.

Espadon Szczecin zagrał w Krakowie zaległe spotkanie. Pierwotnie miało się odbyć w październiku, ale działacze w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym oraz rywalem przełożyli mecz, by pojechać do stolicy Małopolski tylko raz. To rozwiązanie korzystne logistycznie oraz finansowo.

Pojedynek z AGH Kraków dostarczył emocji. Wszystkie sety, które wygrali szczecinianie, rozstrzygnęły się na przewagi. Rekordowo długa była pierwsza partia. Espadon zwyciężył dzięki asowi serwisowemu Leandrao na 32:30. Brazylijczyk zaczyna prezentować się coraz lepiej po przeciętnym początku sezonu. Udaną zagrywką zamknął także następnego seta. Espadon zwyciężył 27:25 i miał ochotę zakończyć mecz najszybciej jak to było możliwe.

AGH Kraków zerwał się jeszcze do walki i pokonał gości 25:15 w trzecim secie. Espadon nie dał się zbić z pantałyku i wygrał spotkanie 3:1. Tradycji stało się zadość i piłka meczowa została wygrana także asem serwisowym. Tym razem popisał się Maciej Wołosz.

Espadon Szczecin zostaje w Krakowie i zagra w sobotę z innym miejscowym klubem Hutnikiem. Jeżeli ponownie wygra, to dobije do ścisłej czołówki I ligi. Na papierze sobotni rywal jest mniej wymagający od już pokonanego, ale to może być tylko teoria.

AGH Kraków - Espadon Szczecin 1:3 (30:32, 25:27, 25:15, 24:26)