Espadon pokonał faworyzowany Krispol

(rk)
Bardzo cenne zwycięstwo Espadonu we Wrześni. Na zdjęciu Patryk Orłowski (atakuje). Sebastian Wołosz
Espadon Szczecin pokonał Krispol Września 3:1. Szczecinianie nie byli faworytem tego pojedynku.

Podopieczni Jerzego Taczały wygrali pierwsze dwie partie dość swobodnie. Kończyli większość ataków w pierwszej akcji. - Dwa pierwsze sety przebiegały pod naszą pełną kontrolą - ocenia szkoleniowiec.

W trzecim secie rywale zmienili rozgrywającego, który więcej grał środkiem, przyspieszył rozegranie do skrzydeł. Gospodarze zaczęli grać lepiej, ale nie potrafili doprowadzić do tie breaka.

- Nasz zespół szybko otrząsnął się po przegranym secie i wrócił do swojej gry z początku spotkania. Po emocjonującej końcówce, set i cały mecz zakończył się jakże ważnym dla nas zwycięstwem - podsumował szkoleniowiec.

Espadon zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Krispol po porażce spadł na trzecie.

Krispol Września - Espadon Szczecin 1:3 (20:25, 20:25, 25:23, 23:25)

Espadon: Sladecek, Orłowski, Nowak, Cedzyński, Kordysz, Wołosz, Dębiec (l.) Filipowicz(l.) oraz Tołoczko, Gałązka, Pietrzak, Kwiecień