Jacek Czaplewski
Burnley - Manchester City 0:3
Burnley - Manchester City 0:3 PAP/EPA
Erling Haaland zaczął nowy sezon Premier League od dubletu, a jego Manchester City od gładkiego zwycięstwa na wyjeździe nad Burnley (3:0). Norweg potrzebował ledwie czterech minut, żeby otworzyć swoje strzeleckie konto. Równa do rekordowych 36 trafień z debiutanckiej edycji.

Premier League. Burnley - Manchester City 0:3

Beniaminek nie stanowił żadnego wyzwania do mistrza. City objęło prowadzenie w 4 minucie po rzucie rożny. Wrzutkę kontuzjowanego później Kevina De Bruyne'a przedłużył głową Rodri, a z bliska mimo gąszczu obrońców do siatki wepchnął lewą nogą.

Potem czyli w 36 minucie Haaland podwyższył na 2:0. Po zagraniu Juliana Alvareza uderzył od poprzeczki. Najlepszy snajper City okazał dziś niezwykłą pazerność. Gdy pod koniec połowy nie dostał piłki, wydarł się na Bernardo Silvę. W przerwie pretensje o tę scenę miał do niego trener Pep Guardiola.

W drugiej połowie wynik po zamieszaniu w szesnastce ustalił Rodri. Jedynym zmartwieniem po tym meczu wydaje się kontuzja mięśniowa De Bruyne'a. Belg już w 23 minucie musiał opuścić murawę.

Haaland dołączył na ławkę w 80 minucie. W tym sezonie będzie mu jeszcze łatwiej o koronę króla strzelców, skoro Harry Kane (30 trafień) dopina transfer z Tottenhamu do Bayernu Monachium.

Pozostałe spotkania pierwszej kolejki Premier League zostaną rozegrane od soboty do poniedziałku. Ciekawie zapowiada się niedzielne starcie Chelsea z Liverpoolem na Stamford Bridge.

Burnley - Manchester City 0:3 (0:2)
Bramki: Haaland 4', 36', Rodri 76'
Czerwona kartka: Zaroury 94' (za faul)
Żółte kartki: - - - - -

Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Ake (80' Laporte), Lewis (80' Gvardiol) - Rodri, De Bruyne (23' Kovacić), Bernardo - Foden, Alvarez, Haaland (80' Palmer).