Energa Basket Liga: Dobry początek i finisz Kinga. Zwycięstwo Wilków Morskich [ZDJĘCIA]

King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 73:67
King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 73:67 Andrzej Szkocki
King Szczecin na inaugurację sezonu 2020/21 Energa Basket Ligi pokonał MKS Dąbrowę Górniczą 73:67.

Wilki Morskie ze Szczecina bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, szybko uzyskując kilkupunktową przewagę. Ale też równie szybko ją roztrwonili, a gdy rozpoczynała się ostatnia część meczu – wszystko było możliwe.

W czwartek kwarcie po stronie Kinga rządzili Jakub Schenk i Clevland Melvin. To oni rzucali ważne punkty po akcjach lub z osobistych. Swoje dorzucił też Kasey Hill.

Minutę przed końcem było 69:63 dla Kinga, ale goście próbowali odrobić straty. Pół minuty przed końcem zbliżyli się na dwa punkty (69:67), ale faulowany Schenk wykorzystał dwa osobiste i było spokojniej.

Kwarty: 18:8, 7:18, 14:17, 28:18
King: Melvin 22, Schenk 17, Hill 11, Zębski 8, Wilczek 6, Łapeta 5, Davis 2, Bartosz 2.