Dziesięć medali

zek, 31 sierpnia 2006 r.
Paweł Polechoński zdobył w igrzyskach LZS dwa medale. Na zdjęciu z trenerem Zbigniewem Krzyśkiem.
Lekkoatleci stargardzkiego Pomorza ponownie nie zawiedli. W X Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych wywalczyli dziesięć medali. W tym złoty zdobyty przez Martę Major.

Młoda lekkoatletka ze stargardzkiego Pomorza była najlepsza w pchnięciu kulą. Zwycięstwo dał jej wynik 40,11 m. Marta Major rywalizowała w kategorii juniorów młodszych.

W tej samej kategorii wiekowej srebrne medale wywalczyli stargardzianie: Paweł Polechoński, Michał Lancman i Tomasz Szymczak. Pierwszy z nich w biegu na dystansie 1500 m (4.05,00 min.), drugi w biegu na 3000 m (9.09,36 min.), a trzeci - w biegu na dystansie 100 m (11,16 sek.).

Także srebrne krążki wywalczyli Krzysztof Safaryn i Agnieszka Dunal. Oboje rywalizują w gronie seniorów. Lekkoatletka Pomorza była druga w rzucie młotem (44,58 m), a Safaryn zajął drugie miejsce w biegu na 1500 m (3.59,92 min.)

To nie wszystkie sukcesy lekkoatletów stargardzkiego klubu. Zawodnicy Pomorza wywalczyli jeszcze cztery brązowe medale. Renata Kopaczewska była trzecia w skoku wzwyż (162 cm), to samo miejsce zajął Norbert Kut w biegu na dystansie 400 m (50,56 sek.), Paweł Polechoński swój drugi medal, tym razem brązowy, wywalczył w biegu na 800 m (1.55,79 min.), a Piotr Węgrzyn przegrał tylko z dwoma zawodnikami w rzucie dyskiem (46,85 m). Cała czwórka startowała w kategorii juniorów młodszych.

Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych odbyły się już po raz dziesiąty. Tym razem w Siedlcach. W zawodach wystartowały reprezentacje ze wszystkich szesnastu województw. Lekkoatleci rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: seniorów z juniorami i juniorów młodszych.

- Wśród startujących było wielu medalistów Mistrzostw Polski - mówi Zbigniew Krzysiek, trener Pomorza Stargard. - Nasza reprezentacja liczyła trzynaście osób. Zawody stały na wysokim poziomie, a nas szczególnie cieszą dobre występy naszych lekkoatletów, którzy potwierdzili, że w swoich kategoriach wiekowych należą do krajowej czołówki.

W punktacji klubowej Pomorze, na 71 sklasyfikowanych klubów, zajęło 4 miejsce. Trenerami przygotowującymi zawodników są: Zbigniew Piecyk , Marek Różyczka, Włodzimierz Różyczka, Sławomir Świerczyński i Zbigniew Krzysiek.