Dwie wygrane Pogoni. Dobry występ napastnika Legii [zdjęcia]

(mc)
Kamil Majkowski to napastnik Legii Warszawa z Młodej Ekstraklasy. W meczu Pogoni Szczecin z Gryfem Kamień Pomorski zdobył gola i zaliczył dwie asysty, a Portowcy wygrali 4:1. Fot. Marcin Bielecki
Portowcy rozegrali dwa mecze sparingowe. Z czwartoligowcem Gryfem Kamień Pomorski Pogoń nie miał problemów. Wygrała 4:1. Z trzecioligową Pogonią Barlinek było 2:1 dla graczy ze Szczecina.

Pogoń Szczecin - Gryf Kamień Pomorski 4:1

Pierwszego gola dla zespołu trenera Artura Płatka zdobył testowany skrzydłowy z Legii Warszawa (Młoda Ekstraklasa) Kamil Majkowski. Trzeba przyznać, że 22-letni zawodnik zrobił duże wrażenie w sparingu. Gola zdobył ładnie lobując bramkarza z rogu pola karnego.

Później padło wyrównanie. Mariusz Kostur otrzymał ładną piłkę i precyzyjnym strzałem z 16 metrów pokonał Łukasza Kupczankę. Jeszcze przed przerwą gola dla Pogoni strzelił testowany napastnik Stali Szczecin, Przemysław Brzeziański. Po przerwie dla Pogoni strzelali jeszcze Brzeziański i Rogalski, a przy obu golach asystował Majkowski.

W drugim meczu nieoczekiwanie po pierwszej połowie górą byli goście z Barlinka. Bramkę dla zespołu trenera Adama Topolskiego zdobył Krzysztof Sikora. Po przerwie Portowcy objęli prowadzenie po bramkach Roberta Kolendowicza i Takafumiego Akahoshiego. Zwycięstwa Portowcy już nie oddali.

Pogoń Szczecin - Gryf Kamień Pomorski 4:1 (2:1)
Bramki: Majkowski (5), Brzeziański 2 (43, 49), Majkowski, Rogalski (48) - Kostur (18).
Pogoń: Kupczanko - Kosakiewicz, Świdzikowski, Radler, Rydzak - Rogalski (75 Kubalak), Zawadzki, Mandrysz (65 Majak), Majkowski (85 Brzeziański), Pietruszka - Brzeziański (70 Zwoliński).
Gryf: Prokosa - Gorski, Jarmoszewicz, R. Janus (74 Walicki), Kapczyński, Król, Makarewicz, Geszka (70 Włodarek), Kostur, R. Janus, Walicki (46 Wittbrodt).

Pogoń Szczecin - Pogoń Barlinek 2:1 (0:1)
Bramki: Kolendowicz (55), Akahoshi (69) - Sikora (21).
Pogoń Szczecin: Fabiniak - Kurant, Hrymowicz, Dymkowski, Matuszczyk, Wólkiewicz, Szałek, Akahoshi, Kolendowicz, Ława, Dziuba. Grali także: Frączczak, Chodorowski, Majak.
Pogoń Barlinek: Tomczak (46 Kaczmarczyk) - Kozioła, Gaca (46 Suterski), M. Kubiak (46 Płaczek), Tuński, Najewski (60 Antczak), Stukonis, Skórecki (46 B. Kubiak), Świtaj (60 Świercz), Bejuk (75 Kochan), Sikora (46 Barandowski).