Dwie porażki Morza Bałtyk Szczecin

dc
Jakub Nowocień, niestety, nie zdołał najlepiej zastąpić kontuzjowanych kolegów.
Jakub Nowocień, niestety, nie zdołał najlepiej zastąpić kontuzjowanych kolegów. Marcin Bielecki
Siatkarze Victorii Wałbrzych wykorzystali osłabienie kadrowe Morza Bałtyk Szczecin i praktycznie rozstrzygnęli losy rywalizacji w półfinale II ligi.

Morze Bałtyk Szczecin - Victoria Wałbrzych 0:3 (21:25, 27:29, 17:25) i 1:3 (19:25, 25:23, 23:25, 23:25). Stan rywalizacji do trzech zwycięstw - 2:0 dla Victorii. Kolejne dwa mecze w Wałbrzychu.

Morze Bałtyk: Sylla, Kwaśniak, Markiewicz, Glinka, Milczarek, Nowocień, Ł. Cichosz (libero) oraz Kuligowski, T. Cichosz, Paśnik, Michor.

W dwóch meczach u siebie Morze Bałtyk wygrało tylko seta. Czy stać je na dwie wygrane na boisku rywala? - Może nas trochę zlekceważą... - łudził się trener naszego zespołu, Zdzisław Gogol.

Sobota: trzech kontuzjowanych

W pierwszym secie nasz zespół prowadził 12:7 i wszystko zmierzało we właściwym kierunku. Potem jednak pojawił się duży problem z przyjęciem zagrywki (trzech naszych zawodników na tej pozycji jest niestety kontuzjowanych, w tym Paweł Kolec) i goście odwrócili losy tej partii.

W drugim secie to Morze goniło przeciwników. Dogoniło w końcówce i doszło do gry na przewagi. Niestety, nie zakończonej szczęśliwym końcem. I nasz młody zespół w trzecim secie poddał się.

Niedziela: kibic zasnął

Tym razem nasza drużyna zagrała lepiej. Od drugiego seta widzowie oglądali wyrównaną walkę. Wprawdzie jeden z kibiców zasnął na widowni, jednak pozostali raczej się nie nudzili. W końcówce czwartej partii Morze Bałtyk prowadziło 22:21, ale potem dwa razy został zablokowany młody Jakub Nowocień. W ostatniej akcji punkt dla gości zdobył Australijczyk John Dekker - po jego zbiciu i obronie Mateusza Sylli piłka uderzyła w sufit.

- Zabrakło nam przyjęcia zagrywki - ocenił spotkanie trener Gogol. - No i mam za młody zespół, by wygrywał nerwowe końcówki w takich ważnych spotkaniach.