Dwanaście bramek Bruny nie wystarczyło. Pogoń przegrała w Piotrkowie

Michal Bruna rzucił w Piotrkowie 12 bramek.
Michal Bruna rzucił w Piotrkowie 12 bramek. Andrzej Szkocki
Szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin przegrali 35:36 na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Było to pierwsze spotkanie rywalizacji o 7. miejsce w Superlidze.

W składzie Pogoni zabrakło kontuzjowanych: obrotowego Patryka Walczaka oraz bramkarza Tomislava Stojkovicia. Nie w pełni sił wystąpił skrzydłowy Wojciech Zydroń, który niedawno przeszedł anginę ropną.

Szczecinianie do przerwy prowadzili różnicą trzech bramek. Bardzo dobrze spisywali się zwłaszcza po upływie pierwszego kwadransa, kiedy to zdołali wyjść na pięciobramkową przewagę. Skutecznością imponował zwłaszcza czeski rozgrywający Michal Bruna, który w pewnym momencie zdobył pięć z sześciu kolejnych bramek.

Niestety, w drugiej połowie gospodarze zdołali zniwelować przewagę Pogoni. Po trafieniach Szymona Woynowskiego doprowadzili do wyrównania. W kolejnej w tym sezonie nerwowej końcówce szczecinianie zachowali mniej zimnej krwi od rywali i ostatecznie przegrali różnicą jednej bramki.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Gaz-System Pogoń Szczecin 36:35 (15:18)

Najwięcej bramek: dla Piorkowianina - Szymon Woynowski 8, Witalij Titow 7; dla Pogoni - Michał Bruna 12, Mateusz Zaremba 7.

Rewanżowe spotkanie w piątek w Szczecinie.