Dunka Emma Norsgaard wygrała 6. etap Tour de France Femmes. Lach ósma, a Skalniak-Sójka dziesiąta. Liderką wciąż Belgijka

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Dunka Emma Norsgaard triumfatorką szóstego etapu Tour de France Femmes
Dunka Emma Norsgaard triumfatorką szóstego etapu Tour de France Femmes TWITTER/LE TOUR DE FRANCE FEMMES AVEC ZWIFT
Dunka Emma Norsgaard (Movistar) wygrała szósty etap Tour de France Femmes. Na drugiej pozycji zameldowała się Holenderka Charlotte Kool (Team DSM-firmenich), a na trzeciej właścicielka żółtej koszulki Wielkiej Pętli Belgijka Lotte Kopecky (SD Worx). Z dobrej strony zaprezentowały się polskie kolarki. Marta Lach (Ceratizit-WNT) uplasowała się na ósmym miejscu, a Agnieszka Skalniak Sójka (Canyon-SRAM) na dziesiątym. Kilkadziesiąt metrów przed linią mety długo prowadząca Biało-Czerwona spadła na na tą pozycję. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła 108. miejsce. W klasyfikacji generalnej spadła na piąte miejsce.

Dunka najszybsza na szóstym etapie

Trzeci dzień z rzędu kolarki mierzyły się na trasie kolarskiego wyścigu Tour de France Femmes. Na 122. kilometrowym etapie z Albi do Blagnac najlepiej rozłożyła siły Dunka Emma Norsgaard (Movistar). Na drugim miejscu przyjechała Charlotte Kool (Team DSM-firmenich), a jako trzecia na linie mety wjechała liderka Wielkiej Pętli Belgijka Lotte Kopecky (SD Worx).

Polskie bohaterki na francuskiej trasie

Jedną z bohaterek dnia była Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM), która uciekała blisko 100 kilometrów i została doścignięta przez peleton tuż przed metą. Na 27. kilometrze na odjazd zdecydowały się Skalniak-Sójka i Hiszpanka Sandra Alonso (Ceratizit-WNT). Kilka kilometrów później dołączyła do nich Norsgaard i ta trójka wspólnie przejechała niemal cały etap. Pierwsza odpadła Alonso, a Polka i Dunka do końca walczyły o zwycięstwo. Norsgaard uniknęła doścignięcia przez peleton, a Skalniak-Sójce zabrakło kilkudziesięciu metrów i ostatecznie zajęła 10. miejsce.

Na ósmym miejscu została sklasyfikowana Marta Lach (Ceratizit-WNT), a Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) minęła linię mety na 108. pozycji i spadła z czwartej na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Nadal prowadzi Belgijka przed reprezentantką RPA Ashleigh Moolman (AG Insurance-Soudal Quick-Step) - 53 s straty do liderki, 55 s tracą Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar), Włoszka Elisa Longo Borghini (Lidl-Trek) i Niewiadoma.

Kobiecy TdF zakończy się w niedzielę w Pau.(PAP)