Dramat w Ruce! Stoch i Zniszczoł poza konkursem! Obaj wylądowali na buli

OPRAC.: Filip Bares
Andrzej Banas
Piotr Żyła zajął piąte miejsce w kwalifikacjach przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata skokach narciarskich w fińskiej Ruce. W zawodach wystąpią też 22. w kwalifikacjach Dawid Kubacki oraz 32.Paweł Wąsek. Odpadli 51. Kamil Stoch i 53. Aleksander Zniszczoł.

Kwalifikacje wygrał Norweg Johann Andre Forfang.

W sobotę z Polaków do finałowej serii wszedł tylko Dawid Kubacki, który ostatecznie zajął 21. miejsce. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, siódmy w niedzielnych kwalifikacjach.

Pierwsza seria konkursowa ma się rozpocząć o 16.15.

Polacy bez formy

Kiepskie nastroje wśród polskich kibiców były już w piątek, gdy biało-czerwoni spisali się słabo w kwalifikacjach. Wprawdzie awansowali w komplecie do inauguracyjnego konkursu, ale z dalekich lokat.

W sobotę znów nie było powodów do radości. Do finałowej serii wszedł tylko Dawid Kubacki, który ostatecznie zajął 21. miejsce.

Piotr Żyła był 31., Aleksander Zniszczoł 32., Paweł Wąsek 34., a Kamil Stoch uplasował się dopiero na 43. pozycji.

To oznacza, że w klasyfikacji łącznej PŚ łącznie wywalczyli tylko 10 pkt, co jest najgorszym wynikiem od 11 lat.

Swoje 31. zwycięstwo w karierze w PŚ odniósł Kraft, jednocześnie po raz 99. stanął na podium w zawodach tej rangi. Kolejne miejsca zajęli Niemcy - Pius Paschke i Stephan Leyhe.

W ogóle sobotni konkurs był popisem Niemców - aż czterech z nich uplasowało się w czołowej siódemce. (PAP)