MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dowódca "Dwunastki" i dowódca 8 FOW awansowani. Uroczystość na dziedzińcu pałacu prezydenckiego

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Akty mianowania zostały wręczone w przeddzień Święta Wojska Polskiego, 14 sierpnia 2023 r., w Pałacu Prezydenckim. W uroczystości wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych wraz z kierownictwem KPRP, Szef BBN Jacek Siewiera, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, a także m.in. Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski
Akty mianowania zostały wręczone w przeddzień Święta Wojska Polskiego, 14 sierpnia 2023 r., w Pałacu Prezydenckim. W uroczystości wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych wraz z kierownictwem KPRP, Szef BBN Jacek Siewiera, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, a także m.in. Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski Grzegorz Jakubowski/KPRP, MON
W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie i admiralskie oraz odznaczenie państwowe.

Na wniosek Ministra Obrony Narodowej na stopnie generalskie mianowany został generał brygady Szymon Koziatek, dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Na stopień kontradmirała awansował komandor Piotr Sikora, dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Minister Obrony Narodowej wręczył nowo powołanym generałom Buzdygany Honorowe i Pierścienie Generalskie.

- To nie są takie po prostu zwykłe nominacje generalskie – powiedział Prezydent. Jest to – zaznaczył – wielkie zobowiązanie zwłaszcza w tych czasach, wobec wojny, która toczy się za naszą granicą, wobec realnego niebezpieczeństwa, w jakim znalazła się Europa i świat, wobec realnych gróźb, które padają pod adresem Sojuszu Północnoatlantyckiego, jego członków, w tym Polski, wobec realnych hybrydowych ataków na naszą granicę, wobec realnej śmierci w boju, która jest dzisiaj udziałem obrońców Ukrainy i po prostu społeczeństwa naszych sąsiadów.

Prezydent podkreślił, że obecnie mamy trudny czas, czas wielkich wyzwań, ale jest to także czas pogłębionych analiz i pogłębionego myślenia o sprawach państwowych, szczególnie bezpieczeństwa państwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński