Dominik Solecki strzelił dla reprezentacji Polski

(sz)
Andrzej Szkocki
Dominik Solecki z Pogoni '04 Szczecin strzelił gola dla reprezentacji Polski w zremisowanym 3:3 meczu towarzyskim z Belgią.

Selekcjoner Andrzej Bianga powołał na mecze towarzyskie z Belgią dwóch futsalistów Pogoni '04 Szczecin. Michał Kubik został upomniany żółtą kartką, a Dominik Solecki rozwiązał woreczek z bramkami Polaków.

Solecki zdobył gola w 34. minucie. Zawodnik Pogoni przeprowadził rajd na połowie Belgów i strzelił celnie zza linii obrońców. Wynik meczu na 3:3 ustalił w przedostatniej minucie Marcin Mikołajewicz, który w przeszłości zdobył w granatowo-bordowych barwach koronę króla strzelców Futsal Ekstraklasy.

Dominik Solecki jest ostatnio w dobrej formie. W niedawnym pojedynku z AZS UG Gdańsk zdobył hat-tricka i przesunął się na 3. miejsce w wewnętrznym rankingu strzelców. W poprzednim sezonie futsalista wracał do sportu po poważnej kontuzji.

Rewanż we wtorek również w Zielonej Górze.

Polska - Belgia 3:3 (0:1)
Bramki: Solecki (34), Mizgajski (36), Mikołajewicz (39) - Dujacquier 2 (18, 35), Lima Rosa (33)
Polska: Kałuża - Foltyn, Kriezel, Gładczak, Mizgajski, Kubik, Zastawnik, Solecki, Mikołajewicz, Marek, Pawicki, Lutecki, Biel, Cleverson