Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dom pełen płytek

Nowa gala
Duże pomieszczenie urządzone z wykorzystaniem płytek gresu.
Duże pomieszczenie urządzone z wykorzystaniem płytek gresu. Nowa gala
Mieszkanie ma być przyjemnym miejscem zarówno dla duszy, jak i dla ciała.

Od początku dziejów ludzkości dom był dla człowieka schronieniem, miejscem odpoczynku, relaksu, czyli spędzania większej części życia. Człowiek zawsze starał się swoje mieszkania tak zaprojektować, aby zapewnić sobie maksymalny komfort, czyli połączyć piękno jego wyglądu z ergonomią użytkowania.
Osiągnięcie odpowiedniego efektu zależy od ciężkiej pracy na etapie projektowania i doboru materiałów. Jest to bardzo ważne, bo na efekty naszych przemyśleń i działań trzeba będzie patrzeć kilka lat. Materiały użyte do wykończenia naszych wnętrz powinny cieszyć wszystkich jego mieszkańców.

Materiał

Płytki gresowe są to produkty, które upiększają i sprawiają, że wzrasta funkcjonalność wnętrz. Podłoga z gresu to inwestycja na wiele pokoleń, gdyż jest to materiał ceniony za trwałość i estetykę. Jego piękno opiera się czasowi. Są to materiały niezastąpione zarówno do łazienek, kuchni, holów, salonów, na zewnętrzne schody, tarasy, balkony i elewacje budynków. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów i faktur gresu można odmienić wnętrze mieszkania, nadać mu nowy, niepowtarzalny charakter. To właśnie kolor naszych ścian i podłóg jest decydującym parametrem wpływającym na nasze samopoczucie, postrzegany jest bowiem szybciej niż struktura i kształty, to właśnie on wywołuje nastrój smutku lub radości, wpływa uspokajająco, odprężająco lub pobudza do działania. Rozmieszczając kolory płytek we wnętrzach, trzeba wziąć pod uwagę światło, które wpływa na odcień poszczególnych barw. Duże znaczenie ma również liczba okien, ich wielkość i oprawa, orientacja budynku względem stron świata, a także rozmieszczenie i moc oświetlenia sztucznego.
Elementem spajającym przestrzenną całość w naszych domach i mieszkaniach jest podłoga, która może nadać im kolorystyczną i stylistyczną jedność. Pod względem wizualnym mieszkania sprawiają wówczas wrażenie bardziej przestronnych.

Kolory

Oczywiście, wybór kolorystyki, formatów, czy struktury płytek jest uzależniony od gustów i wyobraźni użytkowników, wielkości pomieszczenia oraz jego przeznaczenia. Komponując barwy, można stosować jedną z dwóch zasad. Kompozycja stonowana polega na dobieraniu barw z jednej palety. Jesienna to ochry, ugry, oliwka, rdza, wszystkie "złamane", czyli zbrudzone brązem. Paleta pustyni to piasek, glina, szarości w ciepłych odcieniach, wypłowiałe brązy, zgaszona rudość skał. Wnętrze można też zaprojektować monochromatycznie, na przykład w bieli. Kontrast to wydobycie różnic. Dobrze dobrany podkreśla walory obu składających się na niego elementów. Przy barwie chłodnej widać wyraźnie, że druga jest ciepła, a przy mocnym, nasyconym kolorze stonowany otacza nas spokojem. Kontrasty pobudzają, dodają życia i energii. Jeśli w salonie pragniemy wyciszenia, unikajmy ich. Proporcje kolorów nie powinny być równe. Jeśli ustalamy całą tonację jako pustynną, wystarczy dodać kilka akcentów szarości czy zieleni, aby pogłębić kompozycję i sprawić, że będzie mniej męcząca. Długie patrzenie na ten sam kolor powoduje zmęczenie.

Sypialnia i kuchnia

Kolorystyka w pomieszczeniach zwykle wiąże się z podziałami na poszczególne strefy oraz przypisanymi im funkcjami. Kolory spokojne, zimne dobrze jest dobrać do sypialni, działają one relaksująco, tworzą swoisty azyl, emanują spokojem. Odcienie pastelowe i biel pasują także do eleganckich wnętrz oraz wprowadzają harmonię do pomieszczeń do różnego rodzaju aktywnej działalności, np. przedpokoju, kuchni. Kładąc na ścianach gresy o jasnych, pastelowych kolorach, które odbijają więcej światła niż ciemne, uzyskujemy optycznie powiększoną przestrzeń, co może być korzystne w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Ze względu na to, że dobrze komponują się z wieloma barwami, kolory te są również praktycznym rozwiązaniem dla osób lubiących częste zmiany wyposażenia wnętrz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński