Derby dla Wilków Morskich

(psw)
Wilki wygrywają w meczu derbowym. Pod tablicami odważnie grał Paweł Mróz (z piłką).
Szczecinianie zagrali bez kontuzjowanych Marcina Fliegera oraz Macieja Adamkiewicza, ale wygrali 68:52. Spójnia zagroziła gospodarzom tylko w pierwszej połowie.

Spójnia postawiła twarde warunki gospodarzom. Mimo, iż nie była faworytem sobotniego meczu, to zdecydowanie lepiej w niego weszła. Trener Czesław Kurkianiec należycie odrobił zadanie domowe i skutecznie wyłączył z gry obwodowych zawodników Wilków. Bardzo dobrze od początku meczu prezentował się Adrian Suliński, który tylko w pierwszej odsłonie zdobył 8 punktów.

Goście wyszli na prowadzenie 14:8. W drugiej kwarcie Spójnia straciła na impecie, a do głosu doszli szczecinianie. W tej odsłonie Wilki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca starcia. Dobre zawody w barwach Spójni rozgrywał Karol Pytyś, który został najlepiej punktującym graczem swojego zespołu. Do wysokiej formy wrócił też Piotr Pluta. Zanotował 19 oczek i trafiał w decydujących momentach.

Więcej o sobotnich derbach województwa zachodniopomorskiego w poniedziałkowym wydaniu Głosu Szczecińskiego.

King Wilki Morskie Szczecin - Spójnia Stargard Szczeciński 68:52 (13:14, 16:9, 17:18, 22:11)

Wilki Morskie: Pluta 19, Majcherek 14, Mróz 11, Białek 10, Nowacki 7, Kowalczuk 5, Bojko 2, Balcerek 0, Knowa 0, Koziorowicz 0, Kuśmieruk 0, Trela 0.

Spójnia: Pytyś 17, Suliński 13, Kwiatkowski 8, Dylik 7, Bodych 4, Koszuta 3, Zarzeczny 2, Kwiatkowski 0, Wróblewski 0.