Damian Błocki zrobił, co chciał. Nowa życiówka

Damian Błocki na trasie MŚ w Londynie.
Damian Błocki na trasie MŚ w Londynie. Marek Biczyk/pzla.pl
Zawodnik MKL Szczecin 20. w chodzie sportowym na 20 kilometrów podczas Mistrzostw Świata w Londynie.

Damian Błocki zajął 20. miejsce w chodzie sportowym na 20 kilometrów podczas ostatniego dnia lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie. To dobry wynik zważywszy na fakt, że Błocki był debiutantem na imprezie tej rangi, a dopiero w tym sezonie zaczął prezentować reprezentacyjną formę.

- Chciałbym być w „20”. To uznam za sukces. Jeśli chodzi o czas – chciałbym pobić swój rekord życiowy, choć wiem, że łatwo nie będzie. Wiem jednak, że dam z siebie wszystko – mówił przed zawodami zawodnik MKL Szczecin.

Zrobił to. Trasę pokonał w 1:21,29 i o 23 sekundy poprawił życiówkę. Dało mu to w debiutanckim starcie 20. miejsce, co jest niezłym prognostykiem na przyszłość. 28-letni Błocki chce startować aż do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024 r.).

Lepiej od niego wypadł na 20 km dużo bardziej doświadczony Artur Brzozowski, który był lepszy o niespełna minutę i zajął 12. miejsce. Na 53. lokacie wyścig ukończył Jakub Jelonek.

W Londynie walczył też brat Damiana Błockiego – Adrian, który od kilku sezonów reprezentuje AZS Katowice. Na 50 km był w Londynie 24. Siódme miejsce zajął Rafał Augustyn.

Ranking FIFA nie ma znaczenia? Wręcz przeciwnie!