Cztery dni mistrzostw we Floating Arenie [zdjęcia]

(mc)
Basen Floating Arena przez kilka dni był areną zmagań w mistrzostwach Polski.
Basen Floating Arena przez kilka dni był areną zmagań w mistrzostwach Polski. Andrzej Szkocki
Od czwartku do niedzieli toczyły się na Floating Arenie w Szczecinie mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych. Worek medali zdobyli tam zawodnicy Startu Szczecin.

Floating Arena w Szczecinie: mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych

Zawody były organizowane w ramach letnich mistrzostw kraju. We Floating Arenie mierzyło się ze sobą około 150 zawodników z 25 klubów całej Polski. Pływacy reprezentowali kilkanaście miast z całego kraju: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowę, Elbląg, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Radom, Rzeszów, Tarnobrzeg, Tarnów, Warszawę, Laski, Tomaszów Mazowiecki, Wrocław, Zieloną Góra, a także Szczecin.

Mistrzostwa zgłoszone są w IPC (Międzynarodowym Komitecie Paraolimpijskim) i uzyskane wyniki będą liczyły się w rankingu światowym.

Mistrzostwa rozgrywane były wg. zasad generalnych PZSN. Zawody toczyły się indywidualnie seriami na czas w kategorii kobiet i mężczyzn, systemem "Open". Każdy zawodnik biorący udział w zawodach miał obowiązek startu w minimum trzech konkurencjach indywidualnych.

59 krążków (24 złote, 20 srebrnych, 15 brązowych) zdobyli podczas mistrzostw zawodnicy Startu Szczecin. Szczeciński klub zajął czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.