Czerwone Diabły na kolanach. Portowcy liderem!

Michał Bartnicki
archiwum
Podopieczni trenera Gerarda Juszczaka wygrali z Red Devils Chojnice 1:0 po trafieniu kapitana - Łukasza Żebrowskiego. Pogoń '04 Szczecin wskoczyła tym samym na fotel lidera ekstraklasy futsalu.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane i żaden z zespołów nie zwalniał tempa. Dobrze między słupkami spisywali się Nicolae Neagu i Łukasz Błaszczyk. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Żebrowski po dobrym podaniu Łukasza Tubackiego w 13. minucie.

W drugiej połowie podopieczni Gerarda Juszczaka oddali pole gry "Czerwonym Diabłom", lecz futsaliści z Chojnic marnowali 100% sytuacje w polu karnym Pogoni '04.

Portowcy są rewelacją sezonu i mają za sobą serię dziewięciu meczów bez porażki. "Zero-czwórka" przegrała tylko na inaugurację sezonu z Cleareksem Chorzów (2:4).

W następny weekend futsaliści będą odpoczywali, ponieważ jest przerwa na mecze reprezentacyjne. Polska zmierzy się z Mołdawią a z Portowców powołania dostali Marcin Mikołajewicz i Michał Kubik. Na liście rezerwowej znalazł się Artur Jurczak.