Cougars o włos od awansu do play off

(mc)
Cougars zakończyli sezon na 3. miejscu.
Cougars zakończyli sezon na 3. miejscu. Andrzej Szkocki
Zawodnicy Cougars Szczecin rozegrali ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego w roli gospodarzy w nietypowym miejscu, w Poznaniu. Nasi zawodnicy potrzebowali zwycięstwa nad Wilkami Łódź.

Tylko zwycięstwo pozwoliło marzyć o fazie play off Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (zaplecze Topligi). Wygrana nad Wilkami była bardzo blisko. Cougars prowadzili po trzech kwartach 29:14 i wydawało się, że nic nie powinno im odebrać zwycięstwa. W czwartej kwarcie wszystko się jednak zawaliło. Wilki zdobyły 28 oczek, a Cougars tylko 7 i przegrali mecz 36:42. Dla Cougars trzecia lokata w tym sezonie to niezły wynik.

Inna szczecińska ekipa, Husaria, skończyła sezon w Toplidze na piątym miejscu. To był debiut szczecinian na tym szczeblu rozgrywkowym.