Chemik Police zagra w Muszynie. Nigdy nie oddał punktu temu rywalowi

(sz)
Sławomir Kowalski
Przeciwnikiem Chemika Police w 16. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet będzie Polski Cukier Muszynianka Muszyna.

Historia spotkań Chemika z tym klubem nie pozostawia wątpliwości. Mistrz Polski lubi grać z Polskim Cukrem Muszynianką. Nigdy nie oddał temu rywalowi punktu, a w dziewięciu meczach ligowych przegrał tylko dwie partie.

Gorąco było w Policach na początku obecnego sezonu. Mistrz Polski miał problem z dobrym otwieraniem meczów i także w starciu z Polskim Cukrem Muszynianką przegrał pierwszą rundę. W drugiej było niewiele lepiej. Przyjezdne miały w górze piłkę setową i jednym atakiem mogły postawić Chemika pod ścianą. Nie wykorzystały szansy, a po przerwie podopieczne Jakuba Głuszaka doprowadziły do wyniku 3:1.

Chemiczki złapały oddech w ostatnich kilkunastu dniach. Ich kalendarz będzie w najbliższym czasie ponownie wypełniony meczami. W sobotę mają szansę zostać liderkami Ligi Siatkówki Kobiet przynajmniej do poniedziałku. Warunkiem jest pokonanie zespołu Bogdana Serwińskiego. Ewentualna wygrana będzie 15. w sezonie dominatorek.

Polski Cukier Muszynianka to z kolei drużyna aspirująca. Jest w górnej połowie tabeli, lubi straszyć wyżej notowane zespoły, ale jeszcze żadnego nie pokonała. Dwukrotnie doprowadziła do tie-breaka z ŁKS Commercecon Łódź, a w środku tygodnia zagrała pięć setów z Grot Budowlanymi. Wszystkie te spotkania przegrała ostatecznie 2:3. Mineralnych nie ma już w Pucharze Polski, a żeby powalczyć o medale w Lidze Siatkówki Kobiet, musi nagle zerwać się do punktowania. U siebie częściej zwycięża niż przegrywa i spróbuje wykorzystać atut własnej hali w sobotę.

Początek meczu Chemika w Muszynie o godzinie 17.