Chemik Police wciąż wiceliderem

dc
Chemik Police wygrał mecz po przegranych dwóch pierwszych setach.
Chemik Police wygrał mecz po przegranych dwóch pierwszych setach. Fot. Archiwum
Siatkarki Chemika Police pokonały w Sosnowcu miejscową Szkołę Mistrzostwa Sportowego 3:2 (23:25, 20:25, 25:19, 25:18, 15:7) w meczu 3. kolejki I ligi.

Wynik mówi wszystko - w pierwszych dwóch setach nasz zespół doszedł do wniosku, że spotkanie samo się wygra. Rywalki, uczennice SMS, miały być tylko tłem dla policzanek, ale zdołały
wykorzystać słabość naszych siatkarek.

- Po drugim secie nie wytrzymałem i wróciłem do swoich "zwrotów" - mówi trener Chemika, Mariusz Bujek.

W efekcie nasza drużyna - choć w trzeciej partii przegrywała 13:17 - wygrała trzy następne sety i cały mecz.

- Bardzo dobrze zagrała Justyna Raczyńska oraz momentami Joanna Pomykacz - podsumowuje Bujek. - A słabo Natalia Matusz oraz Katarzyna Bury.

W tabeli I ligi Chemik zajmuje drugie miejsce. Gdyby wygrał 3:0 lub 3:1 - byłby liderem.