Chemik Police łatwo ograł Jokera. Jeszcze z nim zagra

Martyna Łukasik z Chemika Police.
Martyna Łukasik z Chemika Police. Tauron Liga
Tauron Liga. 10. kolejka ekstraklasy siatkarek. Chemik Police w trzech setach pokonał na swoim parkiecie Jokera Świecie. Rywalki przyjechały do Polic już z nowym trenerem (Piotrem Matelą), ale mimo dodatkowej mobilizacji nie były w stanie podjąć walki z mistrzem Polski.

To nie był jednak tak jednostronny mecz, jak rywalizacja z mistrzem Węgier na inaugurację Ligi Mistrzyń. Joker w I secie walczył, nie pozwalał uciec policzankom i nawet doprowadził do remisu 18:18. Końcówka partii to już dominacja Chemika.

Drugi set bardzo podobny - Chemik budował przewagę, przyjezdne odrabiały. Ale od stanu 18:17 Chemik zdobył cztery punkty z rzędu i podłamane rywalki odpuściły.

Trzecia odsłona zanosiła się na tę najbardziej jednostronną, ale kilka pomyłek w końcówce sprawiło, że trener Jacek Nawrocki trochę się zdenerwował, ale widząc to jego podopieczne szybko zakończyły rywalizację.

Dzięki wygranej Chemik wiedział, że utrzyma drugą pozycję w tabeli bez względu na poniedziałkowy wynik Developresu Rzeszów, który zagra w Radomiu.

A z Jokerem Chemik zagra jeszcze dwa razy. Rewanż w lidze w Świeciu oraz w Pucharze Polski.

Losowanie par 1/8 finału przeprowadzono w czwartek. I właśnie Chemik trafił na Jokera, z zgodnie z regulaminem rozgrywek - jako, że jest wyżej notowany w ekstraklasie - to będzie gospodarzem tego spotkania. Mecze tej fazy zaplanowano na 26-29 stycznia 2022 roku. W kolejnej rundzie Chemik (o ile pokona Jokera, ale w to nikt nie wątpi) zagra ze zwycięzcą pary Płomień Sosnowiec - Legionovia Legionowo. Hitowym starciem 1/8 będzie za to rywalizacja Developresu (obecnie wiceliderki Tauron Ligi) z ŁKS Łódź (3. w tabeli i jedyne pogromczynie policzanek).

Grupa Azoty Chemik Police - Joker Świecie 3:0
Sety: 25:20, 25:19, 25:20.
Chemik: Łukasik (14), Kąkolewska (13), Brakocević-Canzian (9), Wasilewska (9), Czyrniańska (5), Kowalewska, Stenzel (libero) oraz Milenković (4) , Pol.